Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

ph 6010 + twin monoblock 19,2°a 23,5°
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Philips
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pecino



Založen: 21.3.2007
Příspěvky: 512

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 9:04 pm    Předmět: Re: Setting Citovat

nalimek napsal:
Nejlepsi Setting je vlastni, ale doporucuji stahnout napriklad od miroja (ma je skutecne perfektni) a podivat se jak jsou udelane, nejlepe v DSX Editu, je tam spousta detailu, bez kterych to dobre nechodi. Je to ale opravdu drina udelat perfektni, funcni setting, takova mala "sat" maturita Very Happy

Takže chceš říct , že to může mít i důvod proč mi občas po zapnutí filipek hodí nějaký error a pak zase naběhne? Mám setting poskládaný z několika jiných a něco jsem doplnil sám. Programy jedou všechny ale tak jednou za 3 týdny mi to hodí error a nějaké číslo. Vůbec jsem se tím ještě nezatěžoval protože přijímač naběhne poměrně rychle. A jinak vše funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: 17.7.2006
Příspěvky: 1021
Bydliště: SK, Liptov

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 9:58 am    Předmět: Re: setting Citovat

dm napsal:
a kde by sa ten setting od Miroja dal stiahnut?

No v tomto vlakne s nazvom FULL DIGI TV http://gsmobil.net/forum/viewtopic.php?t=3729&postdays=0&postorder=asc&start=75
si asi nehladal, vsak? Wink .

Zatial moj posledny (naposledy som aktualizoval programy v decembri (prosinci) 2008) som dal pred chvilou sem: http://www.edisk.sk/stahni/23311/6010_Intelsat1002_Thor_22_12_08_FW6_50_zima.rar_3.05KB.html
Priznam sa, ze ani neviem ci je este vsetko aktualne, pretoze zopar tyzdnov nemam moc casu sledovat TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nalimek



Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 581

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 4:23 pm    Předmět: Pecinovi Citovat

ano, jsem toho nazoru, ze to muze byt settingem, zkus tam hodit od miroja a pozorovat treba mesic, pokud nebude hazet errory, tak vis ktera bije.. Je to fakt fuska udelat bezchybny setting.. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VTronik



Založen: 2.12.2006
Příspěvky: 332

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 6:02 pm    Předmět: Re: Pecinovi Citovat

nalimek napsal:
ano, jsem toho nazoru, ze to muze byt settingem, zkus tam hodit od miroja a pozorovat treba mesic, pokud nebude hazet errory, tak vis ktera bije.. Je to fakt fuska udelat bezchybny setting.. Shocked

Častou příčinou náhodného restartování a zasekávání filipa jsou zapnuté titulky. Je třeba v DSXEditu před nahráním settingu do filipa správně nastavit údaje u položky Subtitles na XXX (na kartě parametry základního kanálu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ondraardno



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 5:52 pm    Předmět: Citovat

citace:
Zaslal: so únor 07, 2009 4:33 pm Předmět:

samozrejme ze jsem pochopil ze jde o ironii.... ale u monobloku budes tezko prehazovat kabely, kdyz je tam pouze jeden takze zbyva prohozeni v oku paraboly nebo lepe upravit setting.



Nevim jestli používáš monoblok? Prohozením monobloku v oku paraboly má stejný význam jako její celé pootočení buď v levo nebo v pravo, ale rozhodně nic neřeší ohledně pozice Astry 19 a 23 na obloze ani ohledně prohození DiSEqC A a B v monobloku (ta je dána výrobcem monobloku). Přiznávám,že na dost velké parabole možná není vůbec potřeba řešit to,že signál A19 při pohledu jižním směrem příchází více z prava než z A23, a jak se vlasně od ní odráží. A dle mého chápání logiky odrazu a dopadu se signály mají na parabole jakoby křížit a pak není jiná varianta něž monoblok otočit a proti děšti doizolovat (přes dva roky na střeše).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paran



Založen: 22.11.2005
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

ondraardno napsal:
citace:
Zaslal: so únor 07, 2009 4:33 pm Předmět:

samozrejme ze jsem pochopil ze jde o ironii.... ale u monobloku budes tezko prehazovat kabely, kdyz je tam pouze jeden takze zbyva prohozeni v oku paraboly nebo lepe upravit setting.



Nevim jestli používáš monoblok? Prohozením monobloku v oku paraboly má stejný význam jako její celé pootočení buď v levo nebo v pravo, ale rozhodně nic neřeší ohledně pozice Astry 19 a 23 na obloze ani ohledně prohození DiSEqC A a B v monobloku (ta je dána výrobcem monobloku). Přiznávám,že na dost velké parabole možná není vůbec potřeba řešit to,že signál A19 při pohledu jižním směrem příchází více z prava než z A23, a jak se vlasně od ní odráží. A dle mého chápání logiky odrazu a dopadu se signály mají na parabole jakoby křížit a pak není jiná varianta něž monoblok otočit a proti děšti doizolovat (přes dva roky na střeše).


nikdo tady netvrdil ze pohne prehozenim LNB s pozici druzic......
ale tvrdim dal ze nainstalovat monoblock vyvody nahoru je "prasecina"
u vetsiny recievru jde prizpusobit v menu a konkretne Tvuj problem prepisovani z A1 u filipa resi naprosto korektne provedeni "LNB off" jak uz Ti psal nalimek. Wink

_________________
----------------------------------------------------
DM800HD PVR+DM7000S+Philips 6010(4MB,PL)+SRT-V50+kovosat 140
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nalimek



Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 581

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 3:15 pm    Předmět: Monoblok Citovat

Monoblok nepouzivam, ale musi to byt principielne podobne jako prijem dvema konvertory (ale ne totozne!)v uhlu 4,3 st., je urcite pevne dana DiSeqC A - B, musim se timto zastat parana, prehozeni v oku drzaku konvertoru vlastne "zmenis" polohu konvertoru a tim "jako bys prhodil neexistujici kable" nebo "prohodil oba na pevno zalite konvertory" (ktere bys mel v settingu pevne zapsany jako A - B) pri soucasnem doladeni anteny(azimut) je nezbytne po tomto !! Jinak je to totozne s prepsanim Settingu B=A a opacne A=B jen to ve vyslednem efektu da mene prace nez prepisovat Setting ! Vysledek je dle meho soudu totozny a nelze o nem pochybovat. Ale mohu se mylit, nikdo nejsme neomylni... zajima me nazor VTronika, muzes nam o tom neco napsat? Shocked Kdyz to tak rozebiram, urcite jsi nepootocil antenou po vymene konvertoru v oku, tim se ti to zdalo zase stejne a bez efektu, byl jsi vlastne jednim zcela mimo druzici a druhy byl na opacne druzici. Zkus to a napis zda jsem to nepoplet... Very Happy Nutne pochopit zrcadlovy efekt toho druheho konvertoru, bez tohoto by to nefungovalo, jelikoz ten prvni je rovne, druhy chyta z opacneho smeru a kdyz to uchyceni prehodis, tak ten druhy je rovno a prvni chyta zrcadlove ale z druhe strany.. a to je to ceho chces docilit, ne Question Shocked Ale je mozne, ze tam panuji zcela jine zakony, nemam to doma, tudiz to nemohu vyzkouset a muzu jen polemizovat.. predem se omlouvam pokud uvadim nepravdy. V kazdem pripade prepsani settingu a LNB Off zcela odstrani uvedene problemy a soucasne si take dovoluji tvrdit, ze konvertor vzhuru nohama dlouho nevydrzi (zatece tam), je delan na odtok vody smerem dolu !! Jinak zcela souhlasim, ze pri starem zpusobu (bryle) je zcela jedno ktery konvertor kam das (oba jsou pod stejnym uhlem 2,15 st), musel bys prehodit kable k docileni efektu, u monoblocku je jeden rovne (vuci ose paraboly) a druhy pod uhlem a prave na ten se vztahuje zrcadlovy efekt.. Jiz leta pouzivam prijem 0,8West a soucasne 19,2Ost na jednu parabolu,pro druhy konvertor jsem pomoci plechoveho drzaku nasel ohnisko a jede mi na to silna Astra bez problemu.. takovy velky 20 st. hybrid mezi "monoblokem" a "brylemi" alias nalimek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ondraardno



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 7:05 pm    Předmět: Citovat

Já mám monoblok který má pouze jeden vývod, a pokud je tento směrem dolů tak konvertor A je na východní a konvertor B na západní straně (pokud míří celá parabola jižním směrem Very Happy ). Toto je dáno a žádné nastavení setingu na tom nic neznění. Parana jsem pochopil
citace:
konkretne Tvuj problem prepisovani z A1 u filipa resi naprosto korektne provedeni "LNB off"
, což je jistě také jedna správná možnost proti zabránění přepsání setingu z A19. Já jsem tenkrát byl naprosto dezorientovaný laik, nechápající většinu zde používaných pojmů a souvislostí a i tady na fóru jsem se tenkrát musel dovědět o další možnosti spolehlivě zabraňující přepsání a to pomocí přepínače DiSEqC a konvertoru A nastaveného na jiný satelit než je A19. Z toho mě vyplynula jediná možnost - otočit můj monoblok. Konvertor A byl rázem na západní staně (což jsem chtěl) a v setingu to byl satelit A23
(B=A19).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paran



Založen: 22.11.2005
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 9:47 pm    Předmět: Citovat

Opravdu asi jedine rozumne reseni v pripade monobloku je "LNB off" protoze:
1.varianta v ohnisku (v oku paraboly) je dvojce s diseq B nasmerovane na 23,5 a druhe volne dvojce A smeruje v tomto pripade na 19,2.

2 varianta v oku je dvojce s diseq A pokud se nehne parabolou smeruje A znovu na 23,5 ale druhe dvojce B je ńa pozici 23,5 + 4,3 coz neni ani presne na 28,5. Na to se delaji monobloky s jinym rozestupem nez 4,3 stupne.
Pokud se v tomto pripade pootoci s parabolou opet se da naladit 19,2 a 23,5 s tim ze v ohnisku bude 19,2 a 23,5 bude "silhat" coz neni pri sile vyzarovaciho diagramu zapotrebi, lepsi je varianta 1. Ale diseq A a B zustava stale stejny! Takze u filipa je opravdu jedine koser reseni "LNB off"

_________________
----------------------------------------------------
DM800HD PVR+DM7000S+Philips 6010(4MB,PL)+SRT-V50+kovosat 140
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nalimek



Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 581

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2009 11:05 pm    Předmět: Monoblok Citovat

Hlavne, ze ti to jede. Rozkreslil jsem si to a zjistil, ze mate pravdu. Omluva ondrovi, na monoblok jsi me fakt dostal, jsi lepsi Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matisek666



Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: st květen 04, 2011 7:48 pm    Předmět: Citovat

zdravim prosim vas nemozete sem dat nejaky aktualny seting na skylinkastru 23,5 a astru 19,2 monoblok, vopred dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaro4



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st květen 04, 2011 10:18 pm    Předmět: RE Citovat

Zkus tady:
http://sat-upload.net/data/4_94_Skylink%2BAstra16free_by_jaro4.rar
Je tam setting Astra 3A+Astra 19E
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matisek666



Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 6:07 pm    Předmět: Citovat

diki pozriem sa na to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2012 2:18 am    Předmět: Citovat

Daří se někomu z vás stahovat odsud ty settingy?

http://sat-upload.net/index_old.php?&direction=0&order=&directory=Prijimace/Philips%206010/setting

mě to nestahuje:-( ani přes mozillu ani přes google chrome. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaro4



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2012 8:12 am    Předmět: RE: Citovat

Musíš být přihlášen.
http://gsmobil.net/forum/viewtopic.php?t=4018
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Philips Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní