Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

Nastavení satelitního přijímače

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Cry*tow*rks (Irdeto)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lachtan-seal



Založen: 12.10.2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2012 7:08 pm    Předmět: Nastavení satelitního přijímače Citovat

Ahoj, mám problém s naladěním kanálů na satelitním přijímači. Parabolu mám poháněnou motorem a ve výchozí poloze je na Astra 23,5°E. V nastavení recieveru má na Astrě 23,5 asi 90% sílu signálu a kvalitu okolo 80%. V tom problém není, ale ať dělám co dělám nemůžu naladit kanály. Např v ručním ladění.: - Astra 23,5 - kmitočet 12 525 - polarizace vertikální - rychlost 27 500 kde by měli být kanály ČT 1, ČT 2 .... Nenajde nic.. Stejný výsledek při ručním ladění u jiných balíků programů. Když dám automatické ladění najde pouze asi 50 TV kanálů a nic českého, samý neznámý kanály k ničemu, př.: DF, CHAT SKY 903, RETE ORO.. všude je jen teleshopping.(U jiných satelitů, např.: Astra 19,2 výsledek stejný) V ručním ladění je jen pár možností nastavení hledání a to: satelit, typ motoru, úhel, řídící motor, rychlost motoru,příkaz polohovadla, frekvence, polarizace, přenosová rychlost, vyhledávání sítě, hledání zakodovaných. Už jsem zkusil snad vše a nevím si rady. Značka přijímače je OPTEX (HD reciever) Netušíte někdo kde by mohla být chyba? Je mi 14 a ladím si to sám, tak prosím odpovědi ne odborně. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lovo



Založen: 1.2.2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 12:28 pm    Předmět: Citovat

Čau! Ve výchozí poloze máš sice zdánlivě parabolu na Astře 23,5 stupňů východně, ve skutečnosti tam ale není. Proto naladíš nesmyslné programy, jsou to programy z jiné družice. Je potřeba nejdříve najít správnou družici, nejlépe asi manuálním posunem motoru, a teprve potom něco ladit, případně nastavit automatiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lachtan-seal



Založen: 12.10.2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 2:25 pm    Předmět: Citovat

Takže myslíš prostě povolit šrouby a otáčet parabolu dokud nechytnu 23,5°. Ale jak poznám že jí chytnu? Na přijímači je přednastaveno několik družic (Astra 23,5; Astra 19,2; .... ) Když si zvolím Astru 23,5° Tak mám normálně i signál, i dobru kvalitu přijmu, takže myslíš že tohle je úplně jiná družice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
boy



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 540

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 7:47 pm    Předmět: Citovat

zkus dát tovární nastavení a pak zadej ručně nějakou frekvenci,rychlost,fec a dej proladit pokud to nepujde,nemáš nejspíš dobře nastaven motor,nepíšeš,jestli máš goto x,většinou je výchozí pozice motoru okolo 13 hotbirdu,záleží kde bydlíš.... Wink
_________________
DM500s,P6010,Illusion m5 combo,Xtrend6000,Xtrend 9200,Octagon 8008 sf/mini-motor Digipower,parabola 80cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lachtan-seal



Založen: 12.10.2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2012 2:08 pm    Předmět: Citovat

Tovární nastavení jsou zkoušel a zadat přesně parametry určitých programů jsem taky zkoušel. Výsledek neúspěšný. Při výběru motoru jsou tam 2 možnosti: 1. Disecq 2. Go to X. Zkoušel jsem s oběma typy a výsledek pořád nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paran



Založen: 22.11.2005
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 5:21 pm    Předmět: Citovat

lachtan-seal napsal:
Tovární nastavení jsou zkoušel a zadat přesně parametry určitých programů jsem taky zkoušel. Výsledek neúspěšný. Při výběru motoru jsou tam 2 možnosti: 1. Disecq 2. Go to X. Zkoušel jsem s oběma typy a výsledek pořád nic.


A co se poptat ve Tvem okoli, existujou firmy, ktere presne to co Ty potrebujes umej.....

_________________
----------------------------------------------------
DM800HD PVR+DM7000S+Philips 6010(4MB,PL)+SRT-V50+kovosat 140
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lachtan-seal



Založen: 12.10.2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 5:27 pm    Předmět: Citovat

Chtěl jsem si to udělat sám, ale to už je jedno. Už se to mi to povedlo. Takže kdyby taky někdo potřeboval pomoct s motorem, na satelitním přijímači jsem si nastavil v ručním nastavení Astru 23,5. Signál i kvalita nějaká byla, ale to byla špatná družice, takže povolit šrouby a jemně otáčet s parabolou dokud nenajdu další pozici se signálem, tu vyzkouším naladit. Je možné že i tohle bude jiná družice takže nezbývá nic jiného něž je vyzkoušet. Já jsem jí trefil na 3.pokus. Pak jemně doladit místo s nejlepším signálem přes rozhraní recieveru a uložit pozici. Snad to někomu pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nalimek



Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 581

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 5:52 pm    Předmět: Lachtane Citovat

Zdarec, asi jsi mel zacit tim co mas za uchyceni anteny, zda pouzivas Monoblok atd. Pokud mas motor, tak musis mit radne "najihovany" drzak (aby chodily vsechny druzice), pro zacatek si kouskem alobalu zadelej jedno "usti" konvertoru tim si celkem dost usnadnis zakladni nastaveni systemu na jednu druzici, pak oddelas alobal a mas obe... pokud jsi zadelal to spravne usti, jinak zadelas druhe a doladis antenu. Uznavam, je toho hrozne moc co by clovek o tom mel vedet a neuskodi si napred neco precist, pak se lepe orientuje v problematice a dovede si odvodit proc to ci ono nejde nebo co je treba udelat. Na zacatek dost velke sousto, jsi dobry, ze ti to jede... vsechna cest Exclamation Pokud budu potrebovat a nebudu si vedet rady, rad pozadam o radu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lachtan-seal



Založen: 12.10.2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 8:59 pm    Předmět: Citovat

Díky za snahu. Nějak jsem to rozchodil, a zatím jsem naladil 23,5° a 19,2°. Motor se otáčí a vše funguje v poho. Ani jsem nečekal že to půjde, už jsem byl připraven volat k nějakýmu profíkovi,ale nakonec se povedlo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Cry*tow*rks (Irdeto) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní