Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

Enigma2 - Skin (vyrazne zrychleni)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ostatní přijímače a pluginy Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 3:17 am    Předmět: Enigma2 - Skin (vyrazne zrychleni) Citovat

Tento navod je pouze pro zkusene uzivatele!!!!!! muze dojit ke zhrouceni software!!!!

Mame tu opravdu skvelou vychytavku pro Enigma2 Linux prijimace jak uz plyne z nazvu tyka se to skinu tedy prostredi ve kterem nam enigma2 funguje,hodne lidi dava prednost ruznych skinum,ktere jsou hodne barevne zobrazuji informace o vsem moznem i nemoznem v zasade k nicemu ja jsem toho nazoru ze podstane je ceske EPG a pak rychlost prijimace (prepinani kanalu,pluginu....) jako skin ktery je podle nejlepsi v ramci rychlosti a prehlednosti je OpenPLi-HD muzeme si ho stahnout zde pod clankem (pozor nemusi fungovat v kazdem firmware) skin po stazeni si jednoduse rozbalime a nakopirujeme do adresare prijimace:

usr/share/enigma2/

ted ho mame jiz dostupny v menu prijimace u volby skinu a muzeme si ho navolit,jak jsem psal skin je rychlej sam o sobe,ale je tu jedna vychytavka ktera vam z prijimace udela draka cca zrychleji tak o 50 procent je to velice jednoduche staci nastavit jiny font v samotnem skinu samotny konfiguracni soubor skinu se jmenuje skin.xml najdeme ho v adresari skinu PLi-HD soubor si otevreme v nejakem textovem editoru napr. cesky "PSPad" a najdeme toto:

<font name="Regular" filename="nmsbd.ttf" scale="100"/>

kdy jednoduse "nmsbd.ttf" zmenime na "tuxtxt.ttf" pak to bude vypadat takto <font name="Regular" filename="tuxtxt.ttf" scale="100"/> to je vse ted musime samozrejme restartovat GUI Enigma2 po te budeme mit trosku jiny vzhled pismenek,ale me se to osobne libi a hlavne ta celkova rychlost prijimace je naprosto neuveritelna...

Pokud vam PLi-HD skin nebude pracovat prijimac se vam nespusti,ale nemusite zoufat staci proste dany skin pres FTP zase vymazat po te se vam spusti "defaultni skin" a v menu si pak muzete nastavit puvodni skin ovsem i proste vymazani skinu nemusi jeste znamenat ze se vam prijimac normale spusti mozna bude jeste potreba upravit samotny enigma2 konfiguracni soubor ten najdeme v adresari:

var/etc/enigma2/

soubor ma nazev "settings" najdeme v nem spoustu dulezitych konfiguraci proto vzdy pred upravou si tento soubor zalohuje!!! pro nastaveni skin na "default" najdeme tento radek "config.skin.primary_skin=" za rovnitkem budete mit pravdepodobne nastaven ten nefunkcni skin tedy proste to zmenite na "config.skin.primary_skin=skin.xml" ale pozor v tomto pripade nemuzeme uz pouzit klasicky textovy editor!!!! ja na tyto upravy pouzivam "VIM editor", kterym se daji upravovat i samotne "Python" soubory. Program je k dispozici na http://www.vim.org/download.php tento navod se da samozrejme aplikovat na ruzne skiny,ktere chceme vyzkouset....

Mozna tam uz dany skin "PLi-HD" uz mate v tom pripade ho samozrejme nebudete kopirovat,ale pouze zmenite dany font!!!!




PLi-HD.zip
 Komentář:
super skin pro prijimace Enigma2-Linux nakopirovat do adresare usr/share/enigma2/

Stáhnout
 Soubor:  PLi-HD.zip
 Velikost:  162.8 kB
 Staženo:  237 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2015 3:34 pm    Předmět: Citovat

Vcera jsem tuto jednoduchou upravu otestoval na legendarnim Xtrend ET4000 na rychlosti procesoru 500Mhz a zrychleni minimalne o 50 procent jak samotny start systemu,tak ovladani prijimace menu dokonce plugin MediaPortal byl pouzitelny dokonce bych rekl ze mel plynulej chod... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hans



Založen: 13.4.2013
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2015 6:27 pm    Předmět: Citovat

Já to taky včera zkusil na mém Gigablue 800 Solo a můžu potvrdit znatelné zrychlení. Jediné co bych řekl, že se nezměnilo je delší odezva náběhu obrazu při přepínání mezi HD kanály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vetinari



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2015 8:41 pm    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem na Xtrend ET4000 a v info panelu se mi špatně zobrazoval čas. Byly tam pouze desítky minut, scházely jednotky, např. 13:4
Nevíte co je to za chybu? Jinak samotný font se mi docela líbil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2015 2:55 am    Předmět: Citovat

Oprava da se nastavit v souboru "skin_templates.xml" upraveny soubor,ktery zobrazuje spravne cas v infobaru je ke stazeni pod prispevkem....


Vetinari napsal:
Zkoušel jsem na Xtrend ET4000 a v info panelu se mi špatně zobrazoval čas. Byly tam pouze desítky minut, scházely jednotky, např. 13:4
Nevíte co je to za chybu? Jinak samotný font se mi docela líbil.



skin_templates.zip
 Komentář:
oprava hodin infobar pro font tuxtxt.ttf adresar usr/share/enigma2/PLi-HD

Stáhnout
 Soubor:  skin_templates.zip
 Velikost:  2.78 kB
 Staženo:  181 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 12:00 am    Předmět: Citovat

Zde je k dispozici opravena verze celeho skinu byla otestovana na prijimace Xtrend ET4000 ta predesla neobsahovala informace v pravem roku jako je "sila signalu, rozliseni, druzice..."


PLi-HD-light.zip
 Komentář:
nakopirovat do slozky usr/share/enigma2

Stáhnout
 Soubor:  PLi-HD-light.zip
 Velikost:  159.24 kB
 Staženo:  268 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vetinari



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 8:17 am    Předmět: Citovat

Děkuji za upravené soubory. Funguje výborně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2015 5:47 am    Předmět: Citovat

Zde je ke stazeni dalsi upravena verze "setriciho" skinu OpenPLi-HD porad jde o fungujici zobrazeni jako je "rozliseni, sila signalu, druzice" pokud vam tedy nebude fungovat verze pro Xtrend ET4000 zkuste toto "toto je upravena verze pro stary dobry AZBox Elite"


PLi-HD-light-1.zip
 Komentář:
nakopirovat do slozky usr/share/enigma2

Stáhnout
 Soubor:  PLi-HD-light-1.zip
 Velikost:  159.33 kB
 Staženo:  249 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DolphaRock



Založen: 27.3.2016
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2016 11:52 am    Předmět: skin PLi HD Citovat

Nejraději používám tento skin,ale vadí mi,že se nedá v img. openPLi nějak upravovat.V img. openATV,openSPA,... to jde.
Můžete mi prosím poradit,jak upravit velikost písma(zvětšit) a počet řádků(snížit) ve výběru kanálů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 29, 2016 12:25 am    Předmět: Citovat

drobne zmenu se daji udelat v menu pres "uzivatelske rozhrani" ale vetsi tam je nutno upravit samotne soubory .xml ktere jsou soucasti skinu je jasne ze nektere skin se daji upravit primo v samotnem firmware, ale timto krokem se v podstate ztrati prave ta rychlost... kde se zjednodusene programovaci jazyk "python" ve kterem si nastavujeme prave ruzne zmeny skinu musi prekladat do .xml souboru....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ostatní přijímače a pluginy Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní