Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

Oprava po neúspěšné aktualizaci firmware

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Elekronika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DEC2



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2016 8:51 am    Předmět: Oprava po neúspěšné aktualizaci firmware Citovat

Zdravím, pomohl by někdo s nahráním firmware do přijímače Amiko mini HD přes JTAG? Při běžném flashování vypadl proud a není možné se s ním spojit ani přes rs232...Je nutný HW programátor, nebo by stačilo přímé propojení pinů JTAG s LPT PC přes odpory? Hlavně jaký na to použít software, v přijímači je čip ALI 3606.
Děkuji za vaše rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2016 3:14 pm    Předmět: Citovat

obavam se ze JTag neni pro tyto prijimace verejny ani si nejsem jisty jestli to tyto prijimace HW vubec podporuji, no pokud jde o JTAg s odpory, tak to platilo u starsich prijimacu jeste SD, ale napriklad pro Spark, kde se to obcas stava je nutne pouzit pripravek na USB port, co se tyka ALi tam se pouzivaji seriove pameti flash (8 nozicek) moznosti je je naprogramovat pres externi programator, ale je potreba samozrejme mit zalohu z funkcniho prijimace, osobne si ale myslim ze to pujde pres RS232 zkusil bych jiny program a hlavne pocitac, ktery ma jeste klasicky konektor RS232 ne redukce, na 90 procent to pujde jeste jste se nesetkal s tim ze by bylo potreba HW naprogramovat flash pamet u prijmacu s ALi procesore....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DEC2



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2016 4:56 pm    Předmět: Citovat

Dík za odpověď, snažil jsem se několikrát o spojení s přijímačem s mnoha programy na starším notebooku s nativním rs232, ale bez úspěchu, zkoušel jsem i jiný přijímač a tam to fungovalo. Někde jsem se dočetl, že pokud upgrade klekne hned po začátku zápisu do flash a nenahraje se alespoň bootloader, tak potom už jedině JTAG... V přijímači je pro JTAG osazen i konektor, ale vzhledem k ceně tohoto kousku váhám, jestli se s tím dál zabývat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2016 1:50 am    Předmět: Citovat

podle me se to nevyplati, pokud se i dany pripravek sezene tak kde se vezme navod a hlavne kde se vezme bud dany bootloader, nebo fullflash, ale jak jsem uz psal je to prvni pripad tato poskozeneho prijimace...jeste bych opravdu zkusil treba jiny kabel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DEC2



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2016 5:15 pm    Předmět: Citovat

Skutečně se nechytá ani na jiný kabel se kterým jiné přiímače normálně fungují. Někde jsem kdysi četl, že se flash paměti dají programovat přímo na desce baz vyletování, přes paralelní port, nemáte s tím nějaké zkušenosti? V tomhle přijímači je FL064PIF do které by údajně stačilo "nalít" firmware od Amika *.abs, který je v podstatě binárním souborem obsahujícím i bootloader...Vede tudy cesta? Pokud ne, tak už vážně půjde do koše...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 6:40 pm    Předmět: Citovat

Ano podle me je cesta naprogramovanim primo dane flash pameti pokud jde o programator, tak se daji koupit docela levne na internetu ja jsem se o to jiz drive zajimal, ale jak jsem uz i psal toto je prvni softwarove poskozeny prijimac, ktery pouziva ALi procesory a tim i seriove pameti flash, ale myslim ze bude nutne stahnout full flash z nejakeho jineho prijimace, ovsem muze byt i zde mensi problem cetl jsem ze nektere pameti umoznuji zavrit nejake oblasti proti cteni....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Elekronika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní