Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

CZ/SK Archivy rucni instalace a obecne informace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ostatní přijímače a pluginy Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dino



Založen: 28.11.2005
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so červenec 22, 2017 10:00 am    Předmět: Citovat

Dekuju moc ,ale kdyz dam konfiguraci v sosaci tak nemohu nalezt nikde kde zadat jmeno a heslo ve stream cinema uz to mam ,ale tady mi to moc nejde dik za radu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červenec 22, 2017 11:16 pm    Předmět: Citovat

no protoze v repozitari sosac zatim zadat jmeno a heslo nejde, ceka se az to autor updatuje.... pokud jde o to zadavani hesla a jmena pres FTP u repozitare Stream Cinema, tak to je ulozene v konfiguraci enigma2, znema je mozna pres Telnet pres prikaz init a echo, kdy konfiguracni radky jsou tyto:

config.plugins.archivCZSK.archives.plugin_video_stream-cinema.wspass=
config.plugins.archivCZSK.archives.plugin_video_stream-cinema.wsuser=

Jak jsem si vsimnul, tak se to tyka prijimace VU SOLO 4K s nainstalovanym VTi ano u nej je opravdu tato chyba, podle me by to slo vyresit nahranim jineho firmware.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dino



Založen: 28.11.2005
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne červenec 23, 2017 8:40 am    Předmět: Citovat

admin napsal:
no protoze v repozitari sosac zatim zadat jmeno a heslo nejde, ceka se az to autor updatuje.... pokud jde o to zadavani hesla a jmena pres FTP u repozitare Stream Cinema, tak to je ulozene v konfiguraci enigma2, znema je mozna pres Telnet pres prikaz init a echo, kdy konfiguracni radky jsou tyto:

config.plugins.archivCZSK.archives.plugin_video_stream-cinema.wspass=
config.plugins.archivCZSK.archives.plugin_video_stream-cinema.wsuser=

Jak jsem si vsimnul, tak se to tyka prijimace VU SOLO 4K s nainstalovanym VTi ano u nej je opravdu tato chyba, podle me by to slo vyresit nahranim jineho firmware.....
Diky za informaci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 23, 2017 10:27 am    Předmět: zadavani jmena a hesla Stream Cinema pres Telnet Citovat

Pro vsechny, kterym nejde u repozitare Stream Cinema zadani jmena a hesla pres modre tlacitko.... Pripojte se pres Telnet do prijimace a zadejte:

init2
echo "config.plugins.archivCZSK.archives.plugin_video_stream-cinema.wspass=heslo" >> /etc/enigma2/settings
echo "config.plugins.archivCZSK.archives.plugin_video_stream-cinema.wsuser=jmeno" >> /etc/enigma2/settings
init 3

Samozrejme "jmeno" a "heslo" vyplnte svoje pri registraci a zaplaceni VIP uctu na server webshare.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bota



Založen: 2.7.2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: ne červenec 23, 2017 10:47 am    Předmět: Citovat

díky moc

Pomohlo a vše šlape.

Jen init2 jsem musel dát mezeru mezi init a 2, stejně jak init 3.

Admin je Bůh Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dino



Založen: 28.11.2005
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne červenec 23, 2017 9:13 pm    Předmět: Citovat

Bota napsal:
díky moc

Pomohlo a vše šlape.

Jen init2 jsem musel dát mezeru mezi init a 2, stejně jak init 3.

Admin je Bůh Smile)
i ja se pripojuji k podekovani Admin Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 31, 2017 9:11 pm    Předmět: Stream Cinema zajimavosti - OpenPLi 6.0 a OpenATV 5.3 Citovat

Stale neni opraven repozitar "Sosac" pro plugin CZ/SK Archivy, respektive neni mozne zadat heslo a jmeno. Ale zajimave poznatky jsou pro dalsi filmovy repozitar "Stream Cinema", ktery pouziva servery webshare.cz, nejlepsi pro tento repozitar se osvedcil firmware OpenATV 5.3 , ktery pouziva GStreamer 1.9.0 nove firmware pouzivaji novejsi Gstreamer a ty nefunguji s pluginem CZ/SK Archiv uplne dobre a pro starsi procesory je novy GStreamer v podstate nepouzitelny tj. caste zamrzani prijimace (nejnovejsi GStreamer pouziva i firmware OpenPLi 6.0) ... Pri nainstalovani OpenATV neni potreba zadnych uprav a repozitar Stream Cinema funguje s omezenim 300Kb perfektne dokonce jde i posouvat cas u vetsiny videii. Pro ostatni firmware aby fungovat repozitar aspon s omezenim 300Kb je nutne vyplnit uzivatelske jmeno, muzete zadat v podstate cokoliv, po tomto kroku funguje Stream Cinema s uvedenym omezenim 300Kb je mozne sledovat v podstate vsechny SD videa. Pro HDTV videa je nutne bud zminovany ucet VIP, nebo si video stahnout, to se da udelat samozrejme pres pocitac a nebo pres satelit v tomto pripade musime ale pouzit repozitar "Soubory Online", kde krome dalsich serveru je moznost pouziti server webshare. U repozitare "Stream Cinema" nefungje stazeni souboru, ale pres Soubory Online toto fugnuje, ale pozor samozrejme je zde i omezeni stahovani 300Kb. Na druhou stranu stahovani nam bezi na pozadi, takze zadne ruseni neni a pri dokonceni stahovani nam toto prijimac vypise na obrazovku, kdo nespecha, muze v pohode pouzit tuto moznost. Jiz zminovany firmware OpenATV je tez vhodnejsi pro nove procesory, pro starsi co pouzivaji legendarni BCM7358 je prijimac pri nainstalovani hodne tezkopadny Sad zde se doporucuje nainstalovat klasiku a tou je OpenPLi 4.0 starsi doporucene verze, nebo HDMU take starsi verze. HDMU perfektne funguje u prijimace Spark, ktere pouzivaji procesory STi, ale jak bylo napsano starsi verze. Pro ty co pouzivaji KODI (tj. system android, nebo nektere co maji Enigmu2 ARM procesory 4K) je sosac aktualizovan a umoznuje tudiz zadat jmeno a heslo.

Nove firmware OpenPLi 6.0 pouzivaji nejnovejsi GStreamer 1.12.0, jak bylo napsano, tento GStreamer moc dobre nespolupracuje s pluginem CZ/SK Archiv sice jde pretacet, ale napriklad repozitare Prima Play pri spusteni nefunguji, je nutne posunout (treba stiskem tlacitko "3") dopredu, pak se dane video rozebehne. Jak bylo tez napsano, tento novy GStreamer neni vhodny pro starsi typy procesoru.

Posledni vec je tu zminovana OpenATV 5.3, verze 6.0 tez pouziva nejnovejsi GStreamer. Je tu opet jedna "vychytavka" co se tyka pluginy CZ/SK Archiv, je nutne nainstalovat starsi verzi tohoto pluginu tj. 0.73, pokud nainstalujete 0.74 nebude vam fungovat repozitar Prima Play, vypise chybu pri jeho pokusu o spusteni. Vsechny potrebne soubory najdete na http://upload.gsmobil.net/Linux%20Plugins/CZ_SK_Archiv/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dino



Založen: 28.11.2005
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2017 6:01 am    Předmět: Re: Stream Cinema zajimavosti - OpenPLi 6.0 a OpenATV 5.3 Citovat

admin napsal:
Stale neni opraven repozitar "Sosac" pro plugin CZ/SK Archivy, respektive neni mozne zadat heslo a jmeno. Ale zajimave poznatky jsou pro dalsi filmovy repozitar "Stream Cinema", ktery pouziva servery webshare.cz, nejlepsi pro tento repozitar se osvedcil firmware OpenATV 5.3 , ktery pouziva GStreamer 1.9.0 nove firmware pouzivaji novejsi Gstreamer a ty nefunguji s pluginem CZ/SK Archiv uplne dobre a pro starsi procesory je novy GStreamer v podstate nepouzitelny tj. caste zamrzani prijimace (nejnovejsi GStreamer pouziva i firmware OpenPLi 6.0) ... Pri nainstalovani OpenATV neni potreba zadnych uprav a repozitar Stream Cinema funguje s omezenim 300Kb perfektne dokonce jde i posouvat cas u vetsiny videii. Pro ostatni firmware aby fungovat repozitar aspon s omezenim 300Kb je nutne vyplnit uzivatelske jmeno, muzete zadat v podstate cokoliv, po tomto kroku funguje Stream Cinema s uvedenym omezenim 300Kb je mozne sledovat v podstate vsechny SD videa. Pro HDTV videa je nutne bud zminovany ucet VIP, nebo si video stahnout, to se da udelat samozrejme pres pocitac a nebo pres satelit v tomto pripade musime ale pouzit repozitar "Soubory Online", kde krome dalsich serveru je moznost pouziti server webshare. U repozitare "Stream Cinema" nefungje stazeni souboru, ale pres Soubory Online toto fugnuje, ale pozor samozrejme je zde i omezeni stahovani 300Kb. Na druhou stranu stahovani nam bezi na pozadi, takze zadne ruseni neni a pri dokonceni stahovani nam toto prijimac vypise na obrazovku, kdo nespecha, muze v pohode pouzit tuto moznost. Jiz zminovany firmware OpenATV je tez vhodnejsi pro nove procesory, pro starsi co pouzivaji legendarni BCM7358 je prijimac pri nainstalovani hodne tezkopadny Sad zde se doporucuje nainstalovat klasiku a tou je OpenPLi 4.0 starsi doporucene verze, nebo HDMU take starsi verze. HDMU perfektne funguje u prijimace Spark, ktere pouzivaji procesory STi, ale jak bylo napsano starsi verze. Pro ty co pouzivaji KODI (tj. system android, nebo nektere co maji Enigmu2 ARM procesory 4K) je sosac aktualizovan a umoznuje tudiz zadat jmeno a heslo.

Nove firmware OpenPLi 6.0 pouzivaji nejnovejsi GStreamer 1.12.0, jak bylo napsano, tento GStreamer moc dobre nespolupracuje s pluginem CZ/SK Archiv sice jde pretacet, ale napriklad repozitare Prima Play pri spusteni nefunguji, je nutne posunout (treba stiskem tlacitko "3") dopredu, pak se dane video rozebehne. Jak bylo tez napsano, tento novy GStreamer neni vhodny pro starsi typy procesoru.

Posledni vec je tu zminovana OpenATV 5.3, verze 6.0 tez pouziva nejnovejsi GStreamer. Je tu opet jedna "vychytavka" co se tyka pluginy CZ/SK Archiv, je nutne nainstalovat starsi verzi tohoto pluginu tj. 0.73, pokud nainstalujete 0.74 nebude vam fungovat repozitar Prima Play, vypise chybu pri jeho pokusu o spusteni. Vsechny potrebne soubory najdete na http://upload.gsmobil.net/Linux%20Plugins/CZ_SK_Archiv/


Dobry den zdravim Admin a ostatni kolegy fora na Stream Cinema.... pouizivam na VU plus duo2 OpenAtv 6.1 GStreamer 1.13.0 vse jede jak ma jen pri prehravani 1080p se mi rozjede film ,ale seka se mi pri 720p mi jede bez jedineho zaseku pripojeni mam 100 Mbit/s nekdy to spadne na 80 Mbit/s ale to si myslim ze by mnelo byt dostacujici na prehravani , nic mene sekase to muzete mi prosim nekdo nebo Admine prosim poradit kde delam treba chybu ... Posouvat mi nejde taky film jako drive napise to nesmyslne cisla na zacatku a i na konci info o case dole na liste .Stahovani pres Stream Cinema.... jede dobre a bez problemu diky vsem za odpoved
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 07, 2017 8:50 pm    Předmět: Sosac - nove verze Citovat

Dnes autor pluginu CZ/SK Archivu opravit repozitar Sosac a jiz jde pres modre tlaciko zadat heslo a jmeno na server streamuj.tv, ktery pouziva prave repozitar Sosac, soucastne doslo k aktualizaci Stream Resolver. Pokud nekomu nejde, podobne jako tomu je u repozitare Stream-Cinema stisknout modre tlacitko, tak se da opet pres Telnet zadat jmeno a heslo i pro Sosac podobne:

init 2
echo "config.plugins.archivCZSK.archives.plugin_video_sosac_ph.streamujtv_pass=heslo" >> /etc/enigma2/settings
echo "config.plugins.archivCZSK.archives.plugin_video_sosac_ph.streamujtv_user=jmeno" >> /etc/enigma2/settings
init 3

Heslo a jmeno vyplnte svoje.... Soucastne upozornuju na samotny soubor "settings" v tomto souboru jsou ulozene ruzne nastaveni, jmena a heslo ruznych pluginu. V samotnem adresari /etc/enigma2/ najdeme setting (kanaly), ktere jsou v prijimaci, jestli pro zalohu setting (kanalu) pouzivame program Dreamboxedit, tento soubor nam stahne i samotny soubor "settings". V pripade jestli posleme tuto zalohu setting (kanalu) nekomu, nebo ji v horsim pripade dame verejne na internet, pak kdokoliv muze pouzit vsechny udaje v souboru "settings", takze se podivejte a pripadne smazte tento soubor, pokud setting chceme dale nekomu preposilat.

Jeste dotaz k repozitari Stream-Cinema no 1080p je fullHDTV a potrebuje hodne velkou rychlost, jak jsem se dival, tak repozitar Stream-Cinema muze mit jakykoliv kodek pro dany videosoubor, podle me je opravdu chyba v rychlosti, klidne muze byt chyba na strane provozovatele, proto doporucuji si dany soubor stahnout na HDD a pak ho prehrat. Repozitar Sosac vyuziva servery streamuj.tv a ty jsou urcite primo pro videosoubory a tomu odpovida i prislusny kodek urceny pro internetove prenosy a v podsate rychlost je u nej jenom 720p....

Pokud vas prijimac nepodporuje autoupdate, pak aktualni repozitare jsou k dispozici na http://upload.gsmobil.net/Linux%20Plugins/CZ_SK_Archiv/repozitare/

Jeste male zamysleni... podle me chce Sosac za VIP ucet docela dost penez. Da se rici ze jakykoliv videosoubor jsem nasel pres repozitar soubory-online, fakt je za je tam to omezeni na 300Kb, ale na druhou stranu, dam stahnout dany videosoubor na HDD a mezi tim se divam na neco jineho. Stahovani bezi na pozadi... jenom takovy tip pro vsechny Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pivas5



Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so srpen 12, 2017 12:03 pm    Předmět: archýv Citovat

nejde mi stáhnout žádné video z online ani ze stream cinema,jak dám stáhnout následuje restart,hdd mám moutnuté,nahrávání programů funguje a i dříve stahování fungovalo,nevíte čím to může být?Mám LX3,Egami 8.0.3 a nejnovější archív,přehrávání funguje,jen nejde stahovat,díky za každou radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so srpen 12, 2017 7:39 pm    Předmět: Re: archýv Citovat

Muze byt spatna cesta, tedy pres samotny plugin a modre tlacitko nastavit spravnou cestu i kdyz nove verze maji nabidnout pri pokusu o stahovani kam se ma dane video stahnout v opacnem pripade muze byt nevhodny samotny firmware... Testy zde jsou vetsinou na OpenPLi, OpenATV firmwarech... pro octagony samozrejme Openeight, ktery je urceny primo tyto prijimace. Egami jsem pred hodne dlouhym casem testoval, ale nevidel jsem v ni nic zajimaveho jenom slozitost Smile

pivas5 napsal:
nejde mi stáhnout žádné video z online ani ze stream cinema,jak dám stáhnout následuje restart,hdd mám moutnuté,nahrávání programů funguje a i dříve stahování fungovalo,nevíte čím to může být?Mám LX3,Egami 8.0.3 a nejnovější archív,přehrávání funguje,jen nejde stahovat,díky za každou radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 16, 2017 12:39 am    Předmět: StreamCinema obecne a Sosac flash 64Mb Citovat

A je tu dalsi verze repozitare Stream Cinema, prinasi nam menu v cestine a vetsi moznosti a informace o video souborech. Pokud vas prijimac nepodporuje autoupdate je k dispozici na http://upload.gsmobil.net/Linux%20Plugins/CZ_SK_Archiv/repozitare/ Co jsem otestoval, tak v podstate vsechny videa, ktera jsou v SD je mozne prehrat zdarma rychlosti 300Kb, tato rychlost je pro tyto videa plne dostacujici. viz.:



Dale tu jsou neoverene informace pro ty co maji problemy s prehravanim HDTV u repozitare Stream Cinema pry pomuze nahrat do prijimace firmware s podporou noveho GStreameru, dle informaci staci v 1.6.4 a nahoru... pak stahovani, dle informaci funguje stahovani na externi HDD po nahrati posledni verze CZ/SK Archivu tj. http://upload.gsmobil.net/Linux%20Plugins/CZ_SK_Archiv/archivczsk_0.74/

Jako posledni maji velky problem prijimac s flash pameti 64Mb tj. napriklad prijimac Dreambox 500HD. Pokud nahrajeme do takove prijimace firmware, emulator, setting a plugin CZ/SK Archiv jiz se dostavame na hranici teto pameti, resenim je pouziti externi pameti HDD, pokud nemate externi pamet a date aktualizovat repozitare, dojde ke zhouceni celeho systemu. Je to dano tim, ze posledni verze Stream Resolver 1641 ma velikost 10Mb (tyka se to repozitare Sosac a souboru test.mkv, ktery ma prave velikost 10Mb, je to videosoubor a je maximalni velikost, ktera je zdarma pro repozitar sosac) neni zrejme jestli ma tento soubor nejaky vyznam, tudiz doporucuji vypnout u techto prijimacu s flash pameti 64Mb automatickou atualizaci pluginu CZ/SK Archiv a vse pres http://upload.gsmobil.net/Linux%20Plugins/CZ_SK_Archiv/repozitare/ nahrat rucne a v repozitari smazat soubor test.mkv je ulozen v script.module.stream.resolver/lib/server, pripadne bych zkusil nahrat stream resolver 1640, bohuzel nemuzu tyto upravy otestovat, jelikoz nemam Premium ucet na streamuj.tv....., jejiz servery pouziva sosac...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dino



Založen: 28.11.2005
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st srpen 16, 2017 9:24 am    Předmět: Re: StreamCinema obecne a Sosac flash 64Mb Citovat

Prosim Admina jsem registrovany na stream cinema ale nejdemi ztahovat na HDD muzes mi prosim poradit pres modre tlacitko jak je cesta dekuju.

usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/......?

Vu PlusDuo2 Open Atv 6.1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pivas5



Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st srpen 16, 2017 7:36 pm    Předmět: Citovat

cesta kam stahovat máš o řádku níže,měl bys tam mít něco jako media,hdd....nebo kam jsi dal ukládat videa....ale ani mě to nejde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 16, 2017 9:47 pm    Předmět: Citovat

Ano presne tak cesta by mela byt nastavena na nejake medium sitovy disk, USB disk, klasicky HDD.... ale jak jsem psal ja sam jsem to netestoval, je mozne ze to nefunguje a proste stahovat primo pres repozitar Stream Cinema nejde, to co jsem zkousel je stahovani pres soubory online, ve kterem je pritomny i Webshare.... jinak jeste k te ceste, cesta se nastavuje pres modre tlacitko pluginy CZ/SK Archiv.... a ostatni repozitare tam by to nastaveni melo byt automaticke... ale verze 0.74 pri stahovani vyzve na jake misto chceme ulozit dany video stream....

pivas5 napsal:
cesta kam stahovat máš o řádku níže,měl bys tam mít něco jako media,hdd....nebo kam jsi dal ukládat videa....ale ani mě to nejde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ostatní přijímače a pluginy Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Další
Strana 7 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní