Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

Ariva UHD 4K s androidem
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ferguson Octagon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 10:23 am    Předmět: Ariva UHD 4K s androidem Citovat

Horká novinka od Fergusona je tady.Co z ní bude možné vymáčknout?Co CS?Pište,sdílejte,poraďte cokoliv,co bude možné.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 2:10 pm    Předmět: Popis prijimac Ferguson ARIVA 4K (Combo) Citovat

Celkem zajimavy 4K UHD H265 prijimac uz ho testuji a vypada to ze splnuje vsechno co se od nej ocekava jako emulacni plugin je tam oscam upraveny pro android klient/server newcamd/CCcam funguje dobre v podstate vsechny parametry se upravuji pres webove rozhrani (do prijimace do /root se da dostat pres SuperUser, nahranim specialnich souboru) jeste k tomu oscamu jediny parametr, ktery nelze menit je server, ale to se da resit snadnou upravou samotneho .apk (instalacniho souboru pro android) samozrejme je nutne tyto upravene instalacni soubory po uprave podepsat....

Jinak prijimac ma v zakladnu nainstalovany multimedialni internetovy prehravac KODI je to neco jako oblibeny plugin CZ/SK Archiv jenom ma KODI v podsate v teto oblasti neomezene moznosti (uprava repozitaru CZ/SK Archivu se vzdy dela z repozitaru KODI) pokud jde o dalsi pluginy, tak se da jako je tomu u telefonu pouzit "Android Market" (nutne mit ucet u Google, mail a heslo do tohoto uctu pak musite zadat i do prijimace) po te muzeme stahovat vsechny doplnky jako pro telefon, prijimac ma dostatecne velkou flash pamet 8Gb. Testoval jsem ruzne multimedialni soubory, prijimac si poradil opravdu s kazdym,vsechny ktere jsou na http://upload.gsmobil.net/VIDEO%20H265/ , prehral bezpbroblemu, pres KODI se je mozne pripojit na pocitace v okoli podpora ruznych protokolu (SAMBA....). Docela je u tohoto prijimace pouzitelny internetovy prohlizec (je mozne pouzit bezdratovou mys a klavesnici), nemuze chybet podpora protokolu DLNA, Miracast a AirPlay.

zkousek jsem ruzne FTP servery vetsina z nich je urcena samozrejme pro telefony a pro wifi sit, tudiz me to na LAN45 nefungovalo, ale kdyz jsem aktivoval zabudouvanou Wifi, ktera je v prijimaci dokonce dualni jak pro 2.4Ghz, tak i pro 5Ghz pak jsem se na FTP dostal (urcite je zajimavost ze prijimac muzeme pouzit jako samostatne Wifi AP)

Pokud jde o stability po dobu testu se me nestalo ze by doslo k zatuhnuti prijimace, nainstalovane pluginy se daji snadno odstranit v zadu pres skryte tlacitko Recovery (staci ho drzet a pote zasunout napajeni do prijimace po te pustit a na obrazovce budete mit moznosti jestli chcete prijimac dat do tovarniho nastaveni) samotna kvalita obrazu je umerna cene prijimace me to pripada v pohode jako u ostatnich nevidel jsem zadny podstatny rozdil.

Ferguson ARIVA 4K je urcite zajimavy prijimac urceny pro ty co se chteji jenom divat, ale spise pro ty co chteji experimentovat, tech pluginy Android je opravdu hodne, kdo ma telefon s timto systemem, tak s jeho ovladanim nebude mit zadny problem. Jinak se vyplati koupit Ferguson ARIVA 4K Combo (prijem digitalni televize DVB-T/T2) vzhledem k tomu je prijimac samozrejme obsahuje kodek H265 a do 4 let na nej prejde i CR, ted pouziva DVB-T/MPEG2.

Jeste jedna mozna pro nekoho zajimavost, prijimac ma krome HDMI vystupu, ktery muzeme pouzit i na klasicke HDTV televize, neni nutne kupovat novou UHD 4K televizi, ale ma i analogovy vystup CVBS (pres Jack 3.5) co se tyka UHD vysilani, tak i zde plati ze nemusime kupovat novou TV, prijimac vam UHD prekomprimuje do klasickeho HDTV na HDMI vystup (nebo analagovy vystup).

Jeste vzhled prijimace ten me docela nadchul je to opravdu pekny prijimac na jeho spodku mame k dispozici motnost vlozit interni HDD 2.5, vzadu najdeme 3x USB2 port a jeden port pro mikro SD kartu, samozrejmosti je opticky S/PDIF vystup, HDMI verze 2.0, Etherner LAN45 100Mb, uz zminovane tlacitko Recovery, analogovy vystup Jack 3.5, F konektor pro pripojeni satelitni anteny a u verze Combo i klasicky IEC konektor pro pripojeni anteny a vypinac napajeni spolu s 12V konektorem, napejeni za zajisteno prilozenym externim zdrojem (prijimac je mozne pouzit i na cestach). Na boku najdeme slot pro univerzalni ctecku jak bylo receno krome novych M7 Skylink karet si poradi s jakoukoliv kartou testovano Freesat ICEa ciste Irdeto, Skylink ICE a ciste Irdeto proste klasicky OSCAM jak ho zname. Na celnim panelu neni zadny tlacitko jenom modry display.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2016 10:43 pm    Předmět: Ariva 4K Citovat

To je super.Zatím jsem ale nikdy nepracoval s androidem ani s linuxem.Snažil jsem se trochu prostudovat onen SuperUser.Dle návodu bych to naládoval do mobilu ale nevím,jak to nahrát do přístroje.Přes flash?Anebo SuperUser stáhnout rovnou z netu?Mě by stačilo jen jednoduše navést,abych se chytil,pak se už budu orientovat.Klidně i do soukr.zpr.Díky za ochotu.[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po srpen 08, 2016 11:32 am    Předmět: Re: Ariva 4K Citovat

[quote="viktoska"]To je super.Zatím jsem ale nikdy nepracoval s androidem ani s linuxem.Snažil jsem se trochu prostudovat onen SuperUser.Dle návodu bych to naládoval do mobilu ale nevím,jak to nahrát do přístroje.Přes flash?Anebo SuperUser stáhnout rovnou z netu?Mě by stačilo jen jednoduše navést,abych se chytil,pak se už budu orientovat.Klidně i do soukr.zpr.Díky za ochotu.

Jaký SuperUser použít?Který je na to nejvhodnější?Mobil se rootuje přes usb kabel.Jak to narootovat do Arivy?
Když budu mít přístroj naládovaný,tak potom si s tím už pohraju.Zkouším googlovat ale řeší se pořád jenom mobily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2016 11:49 am    Předmět: Re: Ariva 4K Citovat

[quote="viktoska"]
viktoska napsal:
To je super.Zatím jsem ale nikdy nepracoval s androidem ani s linuxem.Snažil jsem se trochu prostudovat onen SuperUser.Dle návodu bych to naládoval do mobilu ale nevím,jak to nahrát do přístroje.Přes flash?Anebo SuperUser stáhnout rovnou z netu?Mě by stačilo jen jednoduše navést,abych se chytil,pak se už budu orientovat.Klidně i do soukr.zpr.Díky za ochotu.

Jaký SuperUser použít?Který je na to nejvhodnější?Mobil se rootuje přes usb kabel.Jak to narootovat do Arivy?
Když budu mít přístroj naládovaný,tak potom si s tím už pohraju.Zkouším googlovat ale řeší se pořád jenom mobily.

Tak jsem to rootnul Very Happy .Přes webové rozhraní zkouším FTP server.Jsem na správné cestě nebo se klikatím....V souborech mám nějaké logy se kterými nejde nic dělat.Je možné nastavit CS,jestli to tam vůbec někde je?Musí se nahrát pluginy,atd.....Je to prekérnost hledat něco,o čem nic nevíš Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2016 1:56 pm    Předmět: Citovat

No ja myslim ze /root aspon pro ARIVA 4K je zbytecne, /root uzivatel dokaze menit systemove soubory, mazat pluginy od vyrobce, to plati samozrejme i u telefonu, ale je zde jeden problem pokud se smaze nejaky potrebny soubor, tak uz android nemusi nabehnout to take plati u u telefonu, co pak delat jedina moznost je nahrat full flash, ale to take je problem co vim tak nektere telefony to podporuji a nektere zase ne, pokud jde o ARIVU 4K tak tam aspon zatim tato moznost neni a je zde moznost ze servis pozna ze byl prijimac upraven na /root uzivatele. Asi takhle casto vidim ze system Enigma2 spadne vetsinou to je prave tim ze uzivatel neco zmeni v adresari pristroje...reseni je nahrati full flash...

Jak jsem uz nekolikrat rekl u ARIVA 4K SuperUser /root je ted zbytecne delat, jedina vec ktera ma smysl je upravit u oscamu soubor .server, kde se doplni potrebne klice aby fungovala cista karta Irdeto2, ale to se da snadno upravit pres samotny instalacni soubor .apk jinak veskere ostatni veci se snadno daji nastavit pres webove rozhrani oscamu, kde se do http zadava http://ipadresaprijimace:22684 i toto se da nasledne upravit pres webove rozhrani....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2016 10:21 am    Předmět: Citovat

admin napsal:
No ja myslim ze /root aspon pro ARIVA 4K je zbytecne, /root uzivatel dokaze menit systemove soubory, mazat pluginy od vyrobce, to plati samozrejme i u telefonu, ale je zde jeden problem pokud se smaze nejaky potrebny soubor, tak uz android nemusi nabehnout to take plati u u telefonu, co pak delat jedina moznost je nahrat full flash, ale to take je problem co vim tak nektere telefony to podporuji a nektere zase ne, pokud jde o ARIVU 4K tak tam aspon zatim tato moznost neni a je zde moznost ze servis pozna ze byl prijimac upraven na /root uzivatele. Asi takhle casto vidim ze system Enigma2 spadne vetsinou to je prave tim ze uzivatel neco zmeni v adresari pristroje...reseni je nahrati full flash...

Jak jsem uz nekolikrat rekl u ARIVA 4K SuperUser /root je ted zbytecne delat, jedina vec ktera ma smysl je upravit u oscamu soubor .server, kde se doplni potrebne klice aby fungovala cista karta Irdeto2, ale to se da snadno upravit pres samotny instalacni soubor .apk jinak veskere ostatni veci se snadno daji nastavit pres webove rozhrani oscamu, kde se do http zadava http://ipadresaprijimace:22684 i toto se da nasledne upravit pres webove rozhrani....

Zkoušel jsem se připojit notebookem a nic Confused Nahrával jsem tam poslední firmware,vč.mcas-20160712-v2.0.6.29180.apk.Ten plugin oscam tam už je nahraný?Něco dělám blbě.až se chytnu,tak to půjde ale potřebuji se zorientovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2016 1:16 pm    Předmět: Citovat

zalezi od koho je ten prijimac zakoupeny, jinak plugin oscam tam z vyroby nahrany (original je klasika tedy conax ctecka), ja jsem plugin nahraval pres USB flash a menu prijimace plugin "AppInstaller" aby prijimac cetl ciste karty Irdeto2 (Freesat, nebo Skylink) je nutne upravit konfiguraci oscamu doplnenim RSA Key a Box Key, to jedine se neda upravit pres webove rozhrani, pres webove rozhrani se daji v pohode pridat klienty newcamd/CCcam, nastavit oscam jako server (pridat klienty)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2016 8:50 pm    Předmět: ariva Citovat

Nejde se mi připojit ani za boha.Něco tam je blbě.Do vyhledávače notebooku zadám onu adresu a nic.Zkoušel jsem to přes lan i wifi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venada



Založen: 11.8.2016
Příspěvky: 2
Bydliště: D.Benešov

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2016 9:48 pm    Předmět: Citovat

Myslím že pán Admin by mohl pomoci mě i dalším lidem kteří bojují a nejde jim zprovoznit čistou kartu Irdeto .Přijimač za tyto peníze určitě všem doporučuji .Modifikovanou verzi mcas mám nainstalovanou, odkaz:https://uloz.to/!6GfBbzFV5/mcas-20160728-v2-0-7-29180-darksidedvb-zip Nevím si však rady ze samotným nastavením .Prosil bych i za ostatní jestli by nebylo možné nafotit upravený mcas i pro běžné uživatelé aby mohli sledovat skylink aniž by měli kartu ICE.Děkuji moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2016 5:35 am    Předmět: Citovat

venada napsal:
Myslím že pán Admin by mohl pomoci mě i dalším lidem kteří bojují a nejde jim zprovoznit čistou kartu Irdeto .Přijimač za tyto peníze určitě všem doporučuji .Modifikovanou verzi mcas mám nainstalovanou, odkaz:https://uloz.to/!6GfBbzFV5/mcas-20160728-v2-0-7-29180-darksidedvb-zip Nevím si však rady ze samotným nastavením .Prosil bych i za ostatní jestli by nebylo možné nafotit upravený mcas i pro běžné uživatelé aby mohli sledovat skylink aniž by měli kartu ICE.Děkuji moc
A ty se do nastavení dostaneš přes webové rozhraní?Ta modifikovaná verze jiná než z ofiko stránky fergusona?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venada



Založen: 11.8.2016
Příspěvky: 2
Bydliště: D.Benešov

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2016 7:58 am    Předmět: Citovat

Ano tato verze je jiná .Vše by mělo jit tam nastavit a je tam i možnost zálohy .Do Webového rozhranní se také nedostanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2016 1:09 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem uz drive napsal vsechny soubory pro Android, ktere maji koncovku .apk je mozne rozbalit klasickym rozbalovacim programem, ktery podporuje .zip archiv proste si to .apk prejmenujete na .zip a muzete se podivat do nastaveni souboru, jak jsem se dival tak tato verze pouziva novejsi oscam, konfiguracni soubory jsou stejne az na to ze http rozhrani je na klasickem portu 8888, tedy zadat http://ipadresaprijimace:8888

venada napsal:
Ano tato verze je jiná .Vše by mělo jit tam nastavit a je tam i možnost zálohy .Do Webového rozhranní se také nedostanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so srpen 13, 2016 9:15 am    Předmět: ariva4K Citovat

Tak jsem soubor v Zipu otevřel a prošel jsem si soubory.Přes flash jsem upravenou verzi nahrál.Nastavil jsem CCCAM.Chodí to dobře.Obraz u HD je pěkný,samozřejmě opět v závislosti na provideru.Víme jak vypadají datové toky.Kolikrát by německé SD mohlo v klidu soupeřit s českými HD.Takže,někde HD exelentní,HBO HD v noci na Skylinku tragické.Typicky se to pozná ve tmavých scénách.UHD je taky exelentní.Jelikož se ale vesměs jedná o demo videa,tak se v budoucnosti uvidí.Když jely dema na HD,tak to bylo taky k neuvěření a to jsem měl telku jenom HD ready,ani ne fullHD.
K nastavení.Nahrát je to potřeba podle návodu,takže nejdříve vymazat data z původní CAM a pak cam odinstalovat.Z flash přes applinstaler nahrát novou CAM a pak jí inicializovat.Nejlepším způsobem bude asi tam strčit nějakou kartu.Možná to naběhne i bez toho ale já to udělal,jak psali v návodu,pro jistotu.Jiná nastavení zatím nepotřebuji,jedu na ICE.Samozřejmě upozorňuji na to,že sledování placených programů bez řádného zaplacení je nezákonné.Jedná se pouze o experiment.Nyní zkouším různá nastavení,ladění,seřazování programů.Fastscan Skylink mi nenačetl transp.11.797,ačkoli v seznamu je a parametry má v pořádku.Po jeho samostatném ladění programy v pohodě naběhly.Určitě se objeví brzy novější softy,které dolepší SD programy.Můj Argus mini IP ho hravě strčí do kapsy.Dálkové ovládání s tím cvakáním středních knoflíků je děs.Šipka dolu zlobí.Bude to nějaká blbost,to se spraví.Sice je pravda,že tento systém déle vydrží,neomačká se.Zase je pravda,že běžně tolik DO nepromačkávám,je to jen po dobu,než se to nějak ustanoví.Přes web jsem se do Camu zatím ještě nedostal.Škoda že nejde všechno dopsat v počítači a pak to nahrát do přístroje.Jestli se někdo připojí přes web,tak ať to sem hodí.Notebookem přes wifi to nejde.Ještě zkusím všechno přes kabel.Stránky s návodem v češtině http://www.tvdigitalne.cz/ferguson-ariva-4k.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nalimek



Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 581

PříspěvekZaslal: so srpen 13, 2016 3:45 pm    Předmět: Viktoska & DO Citovat

co se tyce DO tak u Arivy je ta stredni cast jedina, ktera po roce funguje. To klapani je tim, ze je to system prevzany z telefonu, pochromovana "miska", ktera se musi promacknout a svym stredem a obvodem spoji plosky na plosnaku. Asi (lepe receno urcite bude nutne rozdelat, provest kontrolu misky ktera nespina a umistit na sve misto, skladaji to asi dementi a obcas je mimo), pokud je na svem miste je nutne oskrabat kulatou hranu jak misky tak plosnaku a tez oskrabat stredovy bod. pak opet prilepot nejakou lepici paskou na sve misto. Dalsi rada pro vsechny nefunkcni ovladace. Kdyz ho rozdelame, zjistime jakoby v DO byla neznama kapalina, ac nikdy nebylo polito. Neni to kapalina, je to mastne z rukou, ktere mackaji tlacitka, tato mastnota nasaje do gumy, prostoupi a zacne delat bordel na plosce kterou ma vodiva guma spojit. Muzete to utrit, umyt lihem, ale za tyden jste tam kde jste byli ! Pomuze jen kastrolek do nej trocha vody a hodne jakehokoliv "jaru" gumu v nem pekne povarit, radeji dele nez mene, ale hlidat aby se voda nevyvarila a guma se nepripalila !!! Budete se divit, co za humus vyvarite ! Tak opravuji DO jiz mnoho let a zatim vzdy pomohlo. Vyrobci by meli "tlacitkovou gumu" do DO prodavat jako nahradni dil za 30,- tim by bylo vse vyreseno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ferguson Octagon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní