Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

Ariva UHD 4K s androidem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ferguson Octagon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2017 7:12 am    Předmět: Citovat

layby72 napsal:
Nevíte kde by se dal stáhnout tento soubor. MCAS-20170125-v2.1.1.27.29584_darksitedvb.zip ?
To je asi podle posledního Mcas ze stránky Fergusona?Mám z loňského prosince tady z podpory a jsem spokojený.Zbytečně neměním když to jde.Ony ty změny se většinou stejně týkají jen polských karet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2017 7:18 am    Předmět: Citovat

Jsem si vsimnul ze vzdycky vyjde novy mcas (oscam) spolecne s novym firmwarem, fakt je to ze stare verze mcas nefunguji dobre s novym firmwarem. Tak nebo tak tato nova verze je jiz k dispozici v uploadu Smile

viktoska napsal:
layby72 napsal:
Nevíte kde by se dal stáhnout tento soubor. MCAS-20170125-v2.1.1.27.29584_darksitedvb.zip ?
To je asi podle posledního Mcas ze stránky Fergusona?Mám z loňského prosince tady z podpory a jsem spokojený.Zbytečně neměním když to jde.Ony ty změny se většinou stejně týkají jen polských karet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2017 11:08 am    Předmět: Citovat

No,je-li nový,nebudu se mu bránit:o) Díky za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2017 12:22 pm    Předmět: Citovat

V tom novém mcas přibyly nějaké novinky v readers.Přestal mi fungovat záložní server.Něco je tam blbě a nevím co.Musím se v tom pošťourat.To mám zase radost Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2017 9:17 pm    Předmět: Citovat

Dostal jsem se k BETA verzi.Odzkoušeno,funkční.Tak můžete sosat Smile
https://we.tl/K9S64jstBY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 1:42 am    Předmět: Citovat

Už jeto mrtvý..... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 27, 2017 9:06 am    Předmět: Citovat

jenom male upozorneni od jednooho uzivatele prijimace ARIVA 4K posledni firmware ma pry zasadni chybu v tom ze nejde interni wifi... musel nahrat starsi firmware, tam to slo opet v pohode..... da se ocekavat v kratke dobe naprava tohoto problemu. Jedna se o tuto verzi Ariva-4K-20170228-v05.01.2196 uzivatel ma obycejny ne combo.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2017 10:22 pm    Předmět: zaloha setting pro Skylink Citovat

Nekomu by se to mohlo hodit, ale v priloze najdete aktualni setting pro Skylink. Fastscan sice u techto cenove zajimavych prijimacu funguje, ale bohuzel pro volbu "Czech Republic" najde vsechny kanaly, ale nejde v EPG nam to zobrazuje spatne hacky a carky, pro volbe "Slovak Republik" to zase nenajde vsechny kanaly, tudiz zde je ke stazeni CZ setting, kdy v ramci geoblokace jsou slovenske kanaly, ktere nefunguji v ramci CR uvedene na konci.


DVB-S_2017_04_13_21_15_05.zip
 Komentář:
Zaloha settingu pro prijimac ARIVA 4K (Combo) paket Skylink Astra 23.5E

Stáhnout
 Soubor:  DVB-S_2017_04_13_21_15_05.zip
 Velikost:  3.67 MB
 Staženo:  277 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt září 07, 2017 5:09 pm    Předmět: Citovat

Otázka pro někoho,kdo má nainstalovanou poslední novou verzi.Jedná se o beta verzi s novým zobrazením OSD.Mě nejde v nastavení změnit první ani druhý jazyk.Jakmile na to najedu,vyhodí mě to do základního menu androidu.Přes barevná tlačítka to rovněž nefunguje.Přes rychlé menu nejdou vkládat programy do oblíbených skupin.Zaznamenal někdo také podobné problémy?Jestli ano,tak to přeinstaluji a starší,pokud ne,tak to zkusím dát do továrního nastavení.Na ofiko stránce Fergusona vůbec na dotazy nereagují.Jednou jsem od nich dostal nový soft,také v beta verzi,který pak vyšel přímo na stránkách.To bylo fajn,protože to vyřešilo u mě některé nedostatky v programu.Je po prázdninách,tak snad zase vyjede něco vylepšeného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 07, 2017 7:25 pm    Předmět: Citovat

No tak to asi bude a je nutne pockat na opravu, nebo nahrat minulou, ta byla super bezproblemu, ovsem otazka je kde ji sehnat, prece jenom ma 500Mb. Uz to bylo i v minulosti, ze Ferguson vypustil firmware, ktery byl horsi, nez minulej.... jinak nahrati minule verze se dela vzadu pres tlacitko recovery...

viktoska napsal:
Otázka pro někoho,kdo má nainstalovanou poslední novou verzi.Jedná se o beta verzi s novým zobrazením OSD.Mě nejde v nastavení změnit první ani druhý jazyk.Jakmile na to najedu,vyhodí mě to do základního menu androidu.Přes barevná tlačítka to rovněž nefunguje.Přes rychlé menu nejdou vkládat programy do oblíbených skupin.Zaznamenal někdo také podobné problémy?Jestli ano,tak to přeinstaluji a starší,pokud ne,tak to zkusím dát do továrního nastavení.Na ofiko stránce Fergusona vůbec na dotazy nereagují.Jednou jsem od nich dostal nový soft,také v beta verzi,který pak vyšel přímo na stránkách.To bylo fajn,protože to vyřešilo u mě některé nedostatky v programu.Je po prázdninách,tak snad zase vyjede něco vylepšeného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2017 7:48 am    Předmět: Citovat

Já ty předešlé verze budu mít někde postahované.Na ofiko stránkách jsou k dispozici verze obě.Jak ta původní,tak ta zcela nová v beta verzi.Já si nejsemjistý,jestli to u těch původních verzí šlo ale u té beta verze je funkce kompletní zálohy všech aplikací,vč.DTV,CAS,KODI vč.jejich nastavení.To je vždycky největší opruz to zase všechno nastavovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so září 09, 2017 6:11 pm    Předmět: Citovat

Přes recovery vzadu na přístroji jsem nahrál starší soft a jelikož i tento soft disponuje možností zálohy všech aplikací,tak se mi s pomocí zálohy zadařilo nahrát i zálohy.Úspěšný jsem byl u DTV,kde by teoreticky stačilo použít pouze zálohu settingu ale jelikož mám motor a unicable,tak se to hodilo,protože i tohle donastavování zabere dost času.Nastavil se mi MCAS,což je taky fajn,protože i to ušetří čas.Akorát mi nešlo KODI.Asi jiná verze.Vůbec mi na kliknutí nezaplo.Takže odinstalovat a opět nainstalovat a pak všechno donastavit.To zabere času nejvíc.
Zase ale už mám klid,obraz je možná i hezčí než byl ale hlavně všechno funguje jak má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2017 9:07 pm    Předmět: aktualni setting Citovat

mozna se to nekomu muze hodit, dalo me to nejakou tu praci, hlavne setting pro Freesat.. Zde jsou ke stazeni aktualni setting pro Skylink a Freesat, bylo nastaveno na firmware verze Ariva-4K-Combo-20170328-v05.01.2288 pro ostatni firmware nemusi byt tento setting funkcni!!!

Soubor samorejme rozbalit na USB flash disk a pak v pluginu ARIVA 4K DTV nainstalovat....



DVB-S_2017_11_23_22_30_06.zip
 Komentář:
setting pro Ariva 4K platorma Freesat ze dne 23.11.2017

Stáhnout
 Soubor:  DVB-S_2017_11_23_22_30_06.zip
 Velikost:  2.72 MB
 Staženo:  136 krát


DVB-S_2017_10_31_21_48_26.zip
 Komentář:
setting pro Ariva 4K platorma Skylink ze dne 31.10.2017

Stáhnout
 Soubor:  DVB-S_2017_10_31_21_48_26.zip
 Velikost:  994.81 kB
 Staženo:  155 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út prosinec 05, 2017 6:04 pm    Předmět: Citovat

Tohle jsem okopíroval z Paraboly:
Nastavení parametrů čtečky Oscamu zatím nelze uživatelem změnit přes webové rozhraní Oscam, které se nachází na docela nestandardním portu. **toto je spam obsahuje viry**ýzou příslušné aplikace Oscamu jsem zjistil, že konfigurace je primárně udělána pro polské dekódovací karty. Naše dekódovací karty ICE Irdeto Skylink (nebo freeSAT) pracují v pořádku. Čisté Irdeto karty použít zatím nelze, protože běžný uživatel nemá oprávnění si upravit config Oscamu.

Musel jsem vyvinout dost značné úsilí, abych nakonec docílil stavu, že i dekódovací karta Skylink Irdeto pracovala v přijímači jako víno. Bylo nutné se dostat do přijímače jako superuser a změnit přístupová práva u příslušných souborů Oscamu a poté je správně nakonfigurovat.

S takto nakonfigurovaným Oscamem pracovala také dekódovací karta Irdeto RTVS a Irdeto Volná telka / Plustelka. Pevně věřím, že výrobce do budoucna dovolí konfiguraci čtečky přijímače běžnému uživateli přes webové rozhraní nebo samotný Oscam nakonfiguruje tak, aby pracoval s našimi kartami Irdeto.
Zvládne někdo dát sem postup,jak Oscam upravit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m_univ



Založen: 18.12.2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2017 10:03 pm    Předmět: Oscam Citovat

Zdravím,

také dokážu změnit konfiguráky oscam, jen po nastavení rootu přístupu na ariva 4k combo a změně přístupových práv k těmto souborům.
Jenže jsem amatér v oscamu a tak mi nikdy nenačte kartu když nainstaluju novější verzi oscamu a změním soubory podle nastavení které fungovalo.
Až když nainstaluju originál verzi oscamu tady z gsmobil, s kterou jsem přístroj koupil, tak se karta rozjede.

Může být problém, že konfiguráky které jeli s původní verzí oscamu nejedou s novějšími verzemi oscamu i když jsou úplně stejné nebo mi uniká něco jiného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ferguson Octagon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní