Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

Skylink mozne odpojeni CAID 0D96
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Cry*tow*rks (Irdeto)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miris2009



Založen: 29.5.2017
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po červen 05, 2017 3:39 pm    Předmět: Citovat

Netušíte, jak rozběhnout na Skylinku CAID: 0500? Ono těch programů zdá se přibývá. Kromě zmiňovaného Insight UHD je to dál např. Nat Geo HD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
boy



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 540

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2017 5:26 pm    Předmět: Citovat

tak dneškem mě "šitlink"- odstavil 0D96 na kartě,kterou jsem delší dobu nepoužíval-poslal sms skrz SP,zapisy došly,ale jen pro čisté Irdeto,karta nefunguje ani v nakonfigurovaným Oscamu pro irdeto skylink kartu,pouze v modulu Smit fialový-zkoušel jsem různé varianty,ale funguje pouze v modulu,tak že jak si dáte reautorizovat kartu,automaticky vám ji hodí na čisté Irdeto.....děkuji milý "šitlinku",už se těším,jak si tímto krokem,nakrkneš-tím pádem přijdeš o spoustu lidí,kteří ani neví ,co je to modul..jen tak dál..ještě ,že jsou i jiné varianty... Wink
_________________
DM500s,P6010,Illusion m5 combo,Xtrend6000,Xtrend 9200,Octagon 8008 sf/mini-motor Digipower,parabola 80cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2017 7:57 pm    Předmět: Citovat

A co zavolat na skylink a rici jim, ze pouzivam prijimac dreambox 500HD, ktery byl v roce 2013 propagovan v jejich magazinu a za nebyl zrovna levny, oni maji moznost na karte vypnout secure silicon, ja mam takovy pocit, ze tato funkce je jenom na novejsich kartach, pokud jde o starsi karty, tam neni mozne tuto funkci vubec zapnout.... tak nebo, tak uz jsou zpravy, ze se podarilo M7 karty, ktere nefunguji v uni cteckach prolomit na oscamu, pry to samozrejme neni zadarmo a funguje to na dane seriove cislo karty.....

boy napsal:
tak dneškem mě "šitlink"- odstavil 0D96 na kartě,kterou jsem delší dobu nepoužíval-poslal sms skrz SP,zapisy došly,ale jen pro čisté Irdeto,karta nefunguje ani v nakonfigurovaným Oscamu pro irdeto skylink kartu,pouze v modulu Smit fialový-zkoušel jsem různé varianty,ale funguje pouze v modulu,tak že jak si dáte reautorizovat kartu,automaticky vám ji hodí na čisté Irdeto.....děkuji milý "šitlinku",už se těším,jak si tímto krokem,nakrkneš-tím pádem přijdeš o spoustu lidí,kteří ani neví ,co je to modul..jen tak dál..ještě ,že jsou i jiné varianty... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt listopad 16, 2017 10:46 am    Předmět: Citovat

Takže,mám-li to chápat,tak Skylink pouhým přepsáním u nich udělá z ICE karty kartu M7?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt listopad 16, 2017 10:49 am    Předmět: Citovat

Já mám ICE karty dvě.Jednu ČT a jednu na Prima.Díky za odpověď Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
boy



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 540

PříspěvekZaslal: čt listopad 16, 2017 7:54 pm    Předmět: Citovat

pokud jsou karty dlouhodobě nepoužívány,je to velká pravděpodobnost-návrat zpět už není možný-tvrdí ,že ice bylo jen na přechodnou dobu-nevadí aspoň budu mít škrabku na okna ... Wink
_________________
DM500s,P6010,Illusion m5 combo,Xtrend6000,Xtrend 9200,Octagon 8008 sf/mini-motor Digipower,parabola 80cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2017 6:42 am    Předmět: Citovat

Ano je to opravdu tak, jde o to, ze na kartach Skylink (otazka je jestli na vsech kartach, nebo jenom na tech novejsich) je funkce secure silicon, Skylink tuto funkci muze aktivovat EMM instrukci a naopak, muze ji zase vypnout. Pak tato karta funguje pouze v modulech Skylink Ready. Co jsem cetl, tak na samotne karte je stale i CAID: 0D96, ale na ECM nejde dekodovani. Vsechny EMM ale stale prijima bezpbolemu..... Ale jak jsem uz napsal, neni nic snadnejsiho, nez zavolat na Skylink a tam se domluvit. Co vim, tak Skylink zadne oficialni informace nevydal, ze by ICE kartach aktivoval secure silicon!!!!

viktoska napsal:
Takže,mám-li to chápat,tak Skylink pouhým přepsáním u nich udělá z ICE karty kartu M7?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá listopad 17, 2017 9:51 am    Předmět: Citovat

No Glysník už se nechal slyšet,že se bude postupně CAID: 0D96 na ICE kartách vypínat.Kvůli CS.Začínají tím,že už některé programy už ani v tomto CAID nevysílají.Je to taková dvousečná zbraň.Těch ICE karet je totiž mezi lidmi dost.To oni ale v systému vidí,kolik těch karet jede ale určitě nevidí v čem ty karty jedou.Přístroje,co nabízeli a nabízejí,nic extra lidem nenabízí.Takže budou trošku střílet od pasu a čekat,co lidi snesou.Začalo to tím jejich poplatkem za kartu a jeho nekonečným pravidelným zdražováním.O2 nasadilo trochu do tempa,protože čuje šanci.Až Skylink začne postupně vypínat 0D96,lidem se bude dělat tma a budou chtít vysvětlení.A až jim řeknou že jediná možnost je si vyměnit kartu a s ní tedy i přístroj nebo si koupit modul,tak budou akorát nasraný a přejdou jinam,pokud to orbit dovolí.Je to takový prima zábavný soupeření mezi providery a dodavateli CS.A až Glisníkovi rozlousknou ti jeho nezlomný Irdeto či Viacess,tak bude zase všechno na začátku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 18, 2017 7:45 pm    Předmět: zamysleni a pripadne dalsi moznosti prijmu misto Skylink Citovat

no postupne vypinat to nejde, bud se CAID: 0D96 odpoji, nebo se necha v provozu.... co se tyka kanalu, kde se pouziva pouze CAID: 0624 coz je Irdeto a jeste viaccess, tak je to jenom kanal Insight TV. Coz je UHD kanal, paradoxne nema skylink zadny Skylink Ready UHD prijimac v nabidce Smile Skylink udelal podle me jednu velkou chybu, dva roky nazpatek presel do MEPG4 DVB-S2 a tim vlastne donutil vsechny sve zakazniky na vymenu prijimace, ale nikde nemel napsano, aby si dany zakaznik poridil prijimac Skylink Ready. Faktem je to, ze nabidka prijimacu Skylink Ready v dobe prechodu na DVB-S2 nebyla velka, ale i tak v tu dobu mohl odpojit CAID 0D96 a aktivovat na svych kartach secure silicon (jak jsem uz uvedl, dle informaci je i tato ochrana prolomena...) a tim padem by si kazdy zakaznik musel poridit Skylink Rady prijimac. Ale ted odpojovat CAID 0D96 me prijde jako naprosta silenost, pro velke mnozstvi lidi by to znamenalo zase si kupovat novy priimac uz vlastne podruhe!! Treba konkurecni DigiTV mel vzdy svoje prijimace a sve karty (ovsem i zde je 100 potvrzeno, ze nova DigiTV funguje uz pod oscamem....).

Jak tu bylo receno, je zde docela zajimava konkurecne a tim je Freesat, tam si muzeme state poridit ICE karticku CAID: 0D97 nemaji zadne omezeni, pokud jde o prijimace a cena je take docela prizniva. Nabidka programu je podobna jako u Skylink, me treba Freesat vyhovuje vice ohledne dokumentu. A pozor Freesat vam da k hlavni karte dalsi tusim 3 karty, jedna zdarma a druha po 100Kc/mesic vsechny samozrejme ICE 0D97.

Pokud jde o dalsi konkurenci, tak tou je FlixTV, ty pouzivaji system Conax a nabizeji dokonce predplacenou kartu. Nevyhoda je novy kodek H265. K FlixTV jeste neco zajimaveho a tim je platforma AntikSat, coz je v podstate FlixTV na Slovensku (pouziva stejne parametry i kodovani). Ze zacatku provider AntikSat pouzival svoje prijimac (praovane s kartou) ovsem pred casem zrusil parovani a tim padem vam karty budou fungovat ve vsech prijimacich co maji ctecku Conax. Jak jsem psal nevyhoda je zde, ze potrebujete prijimac s podporou kodeku H265. Nejlevnejsi prijimac s podporou tohoto kodeku je treba Cryptobox 700HD, kde vzhledem k software prijimace muzeme pouzit tzv. homesharing. Pak tu jsou prijimace Linux Enigma2 take s podporou kodeku H265 (Octagon SF128, Formuler F4 Turbo....) samozrejme vsechny UHD 4K prijimace podporuji tez kodek H265!!!

Platforma Skylink se vydava uplne jinou cestou, nez ostatni. Fakt je, ze maji hodne klientu, ale samozrejme vse se muze zmenit. Pokud bude zakaznik donucen opet menit novy prijimac, ktery neposkytuje veci, ktere mu posktytuje stavajici prijimac (Linux Enigma2) pak se poohledne po jinych moznostech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2017 9:32 am    Předmět: Citovat

Ten článek o postupném vypínání CAID:0D96 byl v Parabole.Glisník tam řekl,že se bude postupně vypínat u jednotlivých skupin programů.Poslední mají být programy ČT.Asi tak podobně,jako to bylo u Cryptoworks.No a když to umí u Inside UHD jet bez CAID:0D96,tak proč by to neuměli vypnout i u druhých programů?Jim jde o to,že 0D96 jde bezpečně sdílet.Když to zkoušeli omezit,tak lidi nadávali a houfně tam volali,že jim to nechodí,ačkoliv mají řádně zaplaceno.Tak to zase vypnuli.Čisté Irdeto by mělo být zárukou funkčnosti.Ale jak už to v praxi bývá,příliš složité věci nejenomže složitě fungují ale i jednoduše se kazí.A každý systém musí mít nějaká vstupní vrátka,aby byl obsluhovatelný.No a pár chytrých hlaviček ta,byť řádně zamaskovaná,vrátka povětšinou stejně najde.A pokud jde o výměny přístrojů,karet či dokupování certifikovaných modulů,s tím si Skylink stejně hlavu nedělá.Těch změn pro zákazníky bylo už tolik.Kolik karet,které stály 2000 Kč zůstalo zákazníkům jako drahá škrabka na auta?Servisní poplatek,začínající na dvacetikoruně měsíčně.Kolik stojí dnes?No nějak se ty díry zamáznout musejí.DVB-S na DVB-S2 překlopením do HD a Mpeg4.Jasně,pokrok je pokrok.Budiž nám za to kvalitnější obraz.Já taky skočik do UHD,ačkoli je to v současnosti stejně ještě hudba budoucnosti.Sviňárna je i DVB-T.Lidi začali kupovat telky s DVB-T2 a nakonec se to celé přeskočí na DVB-T2 HEVC.Děsný je,když se to lidem,co tomu nerozumí,snažíš vysvětlit,aby nekupovali něco,co jim nebude stačit a oni ti pak nerozumí dvojnásob.Freesat nikoho změnami nestraší,vesele rozdávají dál ICE karty,protože vědí,že to lidem bude fungovat skoro ve všem.Kolik lidí doma karty sdílí?Já tvrdím že zlomek.Většina ani netuší,co to znamená a že to jde.Navíc u toho je potřeba někoho zdatného k nějakému servisu pro př.úpravy.A vzdálené sdílení přes zahraniční servery?Často je to opanováno strachem a obavami s placením.Že tady zaplatíš a nikdy nemáš záruku,že o ty peníze nepřijdeš.CS může spadnout a nikoho se nedovoláš,protože to není legální.Skylink jede vysokorizikovou hru se zákazníky a zatím mu to stále bohužel vychází.Povětšinou by měl trh regulovat zákazník,jenže lidi jsou už tak závislí na televizi,že jim odpustí i krumpáč v zátylku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nalimek



Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 581

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2017 11:59 am    Předmět: ICE karta Citovat

Moc tomu nerozumim, ale dle toho co poslednich 15 let tato skupina provadi, je zcela jasne, ze si kope vlastni hrob, pomalu ale jiste...

Inzerce praska ve svech, kazdy chce prodat svou kartu ICE, je videt, ze lide nechteji prijit ani o penize co za ni jeste dnes strzi, za pul roku bude akorat na dve veci... Sad Divim se lidem, ze karty kupuji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2017 6:39 pm    Předmět: Citovat

Já si ještě pamatuji,když jsem na nějakém fóru,kde řešili cryptoworks napsal,že jim ty prolomený karty zanedlouho budou k ničemu,protože to povypínají.Dostal jsem za to nemalou sbírku šklebících se smajlíků,označujících mě za blba,co neví nic o ničem.A to jsem to tam dal poté,co se objevily na Parabole články,kde se o tom Glisník přímo zmínil.Já osobně tyhle nenápadné zprávičky nepovažuji za vyhrožování.Jak se o tom začne psát přímo z úst Glisníka,tak to už je jasně daný.Už to má jasný konečný plán.Žádné možná a coby kdyby.Prostě se s tím už musí počítat.Silná vlna nevole se servisím poplatkem,byť to bylo za dvacku měsíčně,s jejich plánem také neudělala vůbec nic.Oni totiž i tak byli na trhu pořád nejlevnější a s nejširší nabídkou.Takže se i za tu dvacku prodávali dobře.Noví nahradili odešlé.No a pak,když už je měli zaháčkovaný,tak začali servisák zdražovat.Co na tom,že pro Skylink bylo zadarmo za dvacku.A jak dlouho jim trvalo,než se ráčili tenhle nesmyslnej paskvil přepsat.Já jsem občas známým a rodině nainstaloval satelit nebo pozemku.Dneska už to dělám jenom rodině,protože když je potřeba,tak to sešteluju a nikomu nic nemusím vysvětlovat a popisovat.Cvaknou a koukaj.Cizí člověk si myslí,že je to všechno v záruce,lidově řečeno tě může "podělat".Takže moje rada je jednoduchá.Vyberte si přístroj od Skylinku,k tomu kartu a zaplaťte si nějaký balíček.Když to nechodí,volejte věštce.A mám klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lemon



Založen: 22.1.2006
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2017 8:20 pm    Předmět: Citovat

Celá tahle "šaráda" je test před globálním umrtvením ICE ( vypnutí CID 0D 96 " aktivace Layer2B ) Problém je totiž se zabezpečením ICE, existuje už možnost kartu "upravit" a to je podle mě trnem v oku. Sdílení a těch pár lidí co sdílí je jako zrno písku v kopě a nikoho nezajímá...

viktoska napsal:
Ten článek o postupném vypínání CAID:0D96 byl v Parabole.Glisník tam řekl,že se bude postupně vypínat u jednotlivých skupin programů.Poslední mají být programy ČT.Asi tak podobně,jako to bylo u Cryptoworks.No a když to umí u Inside UHD jet bez CAID:0D96,tak proč by to neuměli vypnout i u druhých programů?Jim jde o to,že 0D96 jde bezpečně sdílet.Když to zkoušeli omezit,tak lidi nadávali a houfně tam volali,že jim to nechodí,ačkoliv mají řádně zaplaceno.Tak to zase vypnuli.Čisté Irdeto by mělo být zárukou funkčnosti.Ale jak už to v praxi bývá,příliš složité věci nejenomže složitě fungují ale i jednoduše se kazí.A každý systém musí mít nějaká vstupní vrátka,aby byl obsluhovatelný.No a pár chytrých hlaviček ta,byť řádně zamaskovaná,vrátka povětšinou stejně najde.A pokud jde o výměny přístrojů,karet či dokupování certifikovaných modulů,s tím si Skylink stejně hlavu nedělá.Těch změn pro zákazníky bylo už tolik.Kolik karet,které stály 2000 Kč zůstalo zákazníkům jako drahá škrabka na auta?Servisní poplatek,začínající na dvacetikoruně měsíčně.Kolik stojí dnes?No nějak se ty díry zamáznout musejí.DVB-S na DVB-S2 překlopením do HD a Mpeg4.Jasně,pokrok je pokrok.Budiž nám za to kvalitnější obraz.Já taky skočik do UHD,ačkoli je to v současnosti stejně ještě hudba budoucnosti.Sviňárna je i DVB-T.Lidi začali kupovat telky s DVB-T2 a nakonec se to celé přeskočí na DVB-T2 HEVC.Děsný je,když se to lidem,co tomu nerozumí,snažíš vysvětlit,aby nekupovali něco,co jim nebude stačit a oni ti pak nerozumí dvojnásob.Freesat nikoho změnami nestraší,vesele rozdávají dál ICE karty,protože vědí,že to lidem bude fungovat skoro ve všem.Kolik lidí doma karty sdílí?Já tvrdím že zlomek.Většina ani netuší,co to znamená a že to jde.Navíc u toho je potřeba někoho zdatného k nějakému servisu pro př.úpravy.A vzdálené sdílení přes zahraniční servery?Často je to opanováno strachem a obavami s placením.Že tady zaplatíš a nikdy nemáš záruku,že o ty peníze nepřijdeš.CS může spadnout a nikoho se nedovoláš,protože to není legální.Skylink jede vysokorizikovou hru se zákazníky a zatím mu to stále bohužel vychází.Povětšinou by měl trh regulovat zákazník,jenže lidi jsou už tak závislí na televizi,že jim odpustí i krumpáč v zátylku.

_________________
no, a pak sem vzal kladivo a už to nešlo vůbec Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2017 9:20 am    Předmět: Citovat

Jak jsem říkal....amnestie na karty.A už to jede....Majitelům uničteček tedy mohou vyrobit z karet nepoužitelný šrot,alespoň do doby,než klient podlehne a koupí si nový přístroj?Mě to fakt přijde tak,že jim jsou klienti zcela u zadku.Mě můžou přívrženci Skylinku stále tvrdit,že je na trhu s nejlepším poměrem cena-nabídka ale zase na druhou stranu ty jejich nedávno neustálé změny taky lidem lezou na nervy.Kdyby měli všichni jejich certifikované přístroje,tak tam by to asi bylo šumafuk ale já si nemyslím,že těch ready přístrojů má klientská většina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
boy



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 540

PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2017 2:55 pm    Předmět: Citovat

měl jsem 5 karet u skylinku zaregistrovaných-protože nebyli dlouho používané,tak je skylink odstřihl-nevidím je v zákaznické zoně a ani nejdou znovu zaregistrovat-píše to že jsou registrované,ale již nejdou vidět,pouze 2-jako je to dost podivný-už je nepotřebuju,ať si je strčí někam...už aby to celý překlopily do irdeta,už se těším,jak budou operátorky/ři vysvětlovat bla,bla kupte si nový to a to,sbohem šítlinku-stál si mě za ty roky nemalý peníze.... Mad
_________________
DM500s,P6010,Illusion m5 combo,Xtrend6000,Xtrend 9200,Octagon 8008 sf/mini-motor Digipower,parabola 80cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Cry*tow*rks (Irdeto) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní