Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

OpenPLi 4.0 - problém s instalací HbbTV pro Formuler F4

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ostatní přijímače a pluginy Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
inditarod



Založen: 2.3.2017
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2017 2:02 pm    Předmět: OpenPLi 4.0 - problém s instalací HbbTV pro Formuler F4 Citovat

Ahojte, prosím o pomoc. Jsem v linuxu naprostý nýmand a dostal jsem jako dárek Formuler F4 s nainstalovaným OpenPLi, ale bohužel ani za nic jsem nedokázal naistalovat jakýkoliv plugin pro HbbTV. A ani ostatní pluginy nešly instalovat.

Změnil jsem image za OpenATV 5.3, kde už mi HbbTV i ostatní pluginy bez problémů běží, ale mám s tím jiné dva problémy. Při startu OpenATV je moje rozlišení v pořádku (1080p), ale jakmile se přístroj spustí, tak v menu je obraz roztažený mimo hranice obrazovky. Po spuštění TV programu se po minimálním zpoždění obraz přepočítá do korektních 1080p. Po návratu do menu opět "roztaženo"...
Taky se OpeATV dost dlouho startuje proti OpenPLi.

Co s tím prosím?

Velké díky za pomoc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2017 2:33 pm    Předmět: Citovat

Co vim, tak je v menu polozka ktera umoznuje zmenu OSD (zmensit, roztahnout, posunout) v OpenPLi se to jmenuje Overscan wizard, drive position setup, pak je tu jeste moznost system-nastaveni AV tam by mohl bt take problem... pokud jde o ten dlouhy start openATV no o neco delsi proti OpenPLi je ale nemelo by se jednat o nejake minuty ale spis vteriny vim ze byl drive problem s pluginem CZ/SK Archiv po nainstalovani tohoto pluginu pak skutecne trvalo nastartovani prijimace kolem 3 minut to se dalo vyresit ze se nejdrive nainstaloval "curl" a po te se nainstaloval samotny Cz/SK Archiv, ovsem pozor pri instalaci vytahnout samotny sitovy kabel, aby si prijimac nemohl natahnout dalsi knihovny...

opkg update
opkg install curl

nakopirovat do /tmp plugin CZ/SK Archiv pak vytahnout sitovy kabel a pres spravu softwaru instalace mistniho rozsireni nainstalovat samotny plugin, pokud by se nanistaloval samotny curl pak by CZ/SK Archiv fungoval, ale nefungovala by u nej automaticka aktualizace... ovsem u nove verze 0.74 tento problem jiz neni....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
inditarod



Založen: 2.3.2017
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2017 3:20 pm    Předmět: Citovat

Díky, dal jsem tam zpátky OpenPLi a tu obrazovku upravil. Jak ale spustím HbbTV v OpenPLi?
Nainstaloval jsem OpenOpera HBBTV 1.0, ale HbbTV se nespustí. Jen se nahoře objeví lišta se šipkami. Při zmáčknutí šipky nahoru se dostanu do Google.

V OpenATV po instalaci HbbTV pluginu se po stisknutí červeného tlačítka ihned spustila HbbTV...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
inditarod



Založen: 2.3.2017
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2017 3:32 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem na netu našel Webrowser 1.6.1, který by měl s OpenPLi fungovat. Jak mám nainstalovat plugin z USB?

Díky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2017 3:55 pm    Předmět: Citovat

Ja se obavam ze to fungovat nebude, ale to jsem nezkousel pokud jde o HBBTV na OpenPLi tam je problem s prehravanim videosouboru u nekterych teeviznich stanic, na bezpbloblemove prehravani se vyzaduje verze 2 a tu ma prave OpenATV, tak nebo tak HBBTV bych moc neresil vzdyt vsechny stanice jsou stejne v CZ/SK Archivu.... to je podobne jako HBBTV... ktere jeste trosku samo o sobe zpomaluje system jelikoz je v procesech stale aktivni....

inditarod napsal:
Tak jsem na netu našel Webrowser 1.6.1, který by měl s OpenPLi fungovat. Jak mám nainstalovat plugin z USB?

Díky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
inditarod



Založen: 2.3.2017
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2017 7:07 pm    Předmět: Citovat

admin napsal:
Co vim, tak je v menu polozka ktera umoznuje zmenu OSD (zmensit, roztahnout, posunout) v OpenPLi se to jmenuje Overscan wizard, drive position setup, pak je tu jeste moznost system-nastaveni AV tam by mohl bt take problem...


Ano v OpenPLi to jde. Nakonec jsem se ale vrátil kvůli HbbTv do OpenATV 5.3.

Tam je nějaká možnost jako je ten Overscan? V tom OpenATV mi zůstal zatím jen ten problém s rozlišením v menu.

A existuje i nějaký jiný plugin - přehrávač médií - než je ten standardní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ostatní přijímače a pluginy Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní