Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

Firmware 5.28 a nahoru...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Openbox
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2008 1:19 pm    Předmět: Firmware 5.28 a nahoru... Citovat

CITACE:

Rozsáhlé úpravy v tomto firmwaru. Čtěte!

Tento firmware se od základu líší od předcházejících verzií…

Po jeho nahrátí do přijímače je nevyhnutelný reset (Menu > Installation > Initialize STB)

Staré settingy nebudou v novém FW fungovat (tvrdí Ukrajinci).

Přiřazení providera sharingu ke kanálu:

Počínající verzí 5.28 byla v emulátoru 300, 8X0 změněná struktúra providerů sharingu, používající flash paměť přijímače.

Provideři sharingu používají struktúru klíčů Biss (proto se v editoru klíčů nachází pod kódováním Biss).

V předcházejících verzích FW bylo možné vložit 255 Biss klíčů po 12 byte, teda 6 byte video a 6 byte audio.

V novém FW se jejich počet zmenšil na 191 a samotné programování je přemístěné pod ‚Key Code‘ (menu > 1117)

Upozornění: Při resetu klíčů (libovolný provider) se neresetuje složka Sharing a Biss, ty třeba resetovat samostatně.

V novém menu Sharing je tedy možné vložit 64 providerů. Z 12 byte struktůry Biss se pro každého providera použije jen 5 byte.

Při vložení CaSysID a Prov ID je třeba jít do Menu > 1117 > Sharing > Edit (červené tlačítko) a po vložení kódu uložit pomocí tlačitka OK.

Nový formát vkládání kódu:
První dva byty - CA_SYSTEM_ID; XX XX
následující tři byty - Provider ID; ХХ ХХ ХХ

Například:

Seca provider 0056 : 01 00 - XX 00 56;
Viaccess provider - 020000 : 05 00 - 02 00 00;
Irdeto všetky CH_ID: 06 08 - FF FF FF;
Irdeto CH_ID 2565: 06 08 - XX 25 65;
Cryptoworks : 0D 02 - XX XX XX;
Nagravision : 18 09 - XX XX XX;
Conax : 0B 06 - XX XX XX;
Videoguard: 09 0F - XX XX XX;

Každému kanálu je možné přiřadit providera. Přiřazení providerů sharingu se vztahuje jen pro klíče Biss.

Postup při přiřazení providera:
- přepneme na požadovaný kanál
- Menu > 1117 > Sharing
- Vybereme příslušného providera, potvrdíme tlačítkem ‚OK‘ (řádek bude zvýrazněný modrou barvou, co znamená, že provider je přiřazený ke kanálu, opětovným stlačením tlačítka ‚OK‘ volbu zrušíme).
- Když se objeví obraz, stlačíme Exit a nastavení se uloží.

Když provider nebyl přiřazený, vybere se automaticky – jeden z prvých z existujících (tak jako to fungovalo i v předcházejících verzích).

Když je provider sharingu přiřazený a je i přirazený ke kanálu, vybere se jen ten.

Když se přiřazený provider nenajde na kanálu, sharing nebude fungovat.

CAID a IDENT příslušného kanálu zjistíme pomocí tlačitka PAL/NTSC a tlačítkami «vlevo – vpravo».
Příslušné kódování, které je vložené v menu sharingu bude mít červenou barvu.
Je vhodné zjistit si ident u providera sharingu.


Po uploadu je třeba přijímač resetovat (tovární nastavení).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 1:49 am    Předmět: Citovat

Firmware 5.36

-fix nagra2 paket Polsat autoupdate
-vypnut autoupdate u paketu nagra2 D*g*TV (ale dle informaci uzivatelu paket nabehne v AU bez problemu)
-nefunguje autoupdate paket TPS

ke stazeni na http://upload.gsmobil.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 2:12 am    Předmět: Citovat

firmware 5.36

ViaSAT kanály NDS (EMU):

24
3+ Latvija
3+ Eesti
3+ Balitcs
3+ Baltics E
Barnkanalen
DR 1
DR 2
NRK 1
NRK 1 Tegnsprk
NRK 1 Stafjells
NRK 1 Nordnytt
NRK 1 Nordland
NRK 1 Midtnytt
NRK 1 Mreog Roms
NRK 1 Vestlandsrev
NRK 1 Rogaland
NRK 1 Srlandet
NRK 1 Stnytt
NRK 1 Stfold
NRK 2
NRK Super/NRK3
SVT 1
SVT 2
TV 2 Bornholm
TV 3 Danmark
TV 2 Fyn
TV 3 Latvija
TV 3 Mitt
TV 3 Nord
TV 3 Norge
TV 3 Ost
TV 3 Stockholm
TV 3 Syd
TV 4 Sweden
TV 6 Sverige
TV 7
TV3+
TV3 Denmark
TV3 Norge
TV3 Stockholm
TV4
TV6
Viasat 4
ZTV Sweden (ztv.se)

fix sharingu paketu Orion (PROV. ID 0602)-při této změně je potřeba zapnout v menu emu

http://upload.gsmobil.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
apo



Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2009 2:02 pm    Předmět: Citovat

Firmware 5.49 Openbox-X 8x0 no AU

Download:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Tez k dispozici na http://upload.gsmobil.net
--------------------------------------------------

apo napsal:
Firmware 5.49 Openbox-X 8x0 no AU

Download:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
carussel



Založen: 9.6.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 5:37 pm    Předmět: Citovat

Zkoušel jste někdo ten firm. 5.49? Jestli ne, tak proč ho sem dáváte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 8:04 pm    Předmět: Citovat

Jelikoz Openbox mezi prijimaci byla klasika,hlavne jde o jednoduche ovladani (i pro duchodce),zadne problemy nejsou se sharingem pres RS232,jiz tyto prijimace nejsou v prodeji,na sklade mam pouze nekolik originalnich X820,je fajn ze jsou k dispozici nove firmware a ze podpora porad pro tyto legendarni stroje je,spis jde o to,ze to jiz ja osobne nemam moznost jak otestovat,co se tyka samotnych neotestovanych firmware neni problem je do prijimace nahrat zpatky a pak zase prehrat nejakym jinym,takze otestovani na vlastni nebezpeci v tomto pripade neplati,krome toho kdyby nahodou neco naprava pres JTag je mozna a je to otazka 5 minut,to treba takovy diablo cam,tam je urcite na miste jen na vlastni nebezpeci,jelikoz u napr. tohoto modulu neni zadna moznost v pripade poruchy software,jak tento modul nahrat znovu,nastesti firmware pro tyto moduly jsou maji ochranu,takze nejaky vadny do nej nepujde vubec nahrat...,ale to se tyka v podstate i prijimacu...ta verze 5.49 je urcite zajimava moznosti castecneho prijumu na videoguard na sirius 5E viz. firmware 5.36 viasat...teda pokud to jeste funguje...

carussel napsal:
Zkoušel jste někdo ten firm. 5.49? Jestli ne, tak proč ho sem dáváte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
carussel



Založen: 9.6.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 7:26 am    Předmět: Citovat

admin napsal:
Jelikoz Openbox mezi prijimaci byla klasika,hlavne jde o jednoduche ovladani (i pro duchodce),zadne problemy nejsou se sharingem pres RS232,jiz tyto prijimace nejsou v prodeji,na sklade mam pouze nekolik originalnich X820,je fajn ze jsou k dispozici nove firmware a ze podpora porad pro tyto legendarni stroje je,spis jde o to,ze to jiz ja osobne nemam moznost jak otestovat,co se tyka samotnych neotestovanych firmware neni problem je do prijimace nahrat zpatky a pak zase prehrat nejakym jinym,takze otestovani na vlastni nebezpeci v tomto pripade neplati,krome toho kdyby nahodou neco naprava pres JTag je mozna a je to otazka 5 minut,to treba takovy diablo cam,tam je urcite na miste jen na vlastni nebezpeci,jelikoz u napr. tohoto modulu neni zadna moznost v pripade poruchy software,jak tento modul nahrat znovu,nastesti firmware pro tyto moduly jsou maji ochranu,takze nejaky vadny do nej nepujde vubec nahrat...,ale to se tyka v podstate i prijimacu...ta verze 5.49 je urcite zajimava moznosti castecneho prijumu na videoguard na sirius 5E viz. firmware 5.36 viasat...teda pokud to jeste funguje...

carussel napsal:
Zkoušel jste někdo ten firm. 5.49? Jestli ne, tak proč ho sem dáváte!


No, nahrál jsem zpátky 5.14, ale stále mi to píše, že programy jsou kódované a na ČT24 mi nejde zvuk. Klíče tam mám nejnovější. Asi se něco stalo při nahrání 5.49.
Nemám zkusit tovární nastavení a přehrát ještě jednou 5.14 ?
V přijímači 5.14 je, to jsem kontroloval. V setupu jsem viděl: nahrát firmware: vypnuto. Nejsem v tom moc zkušený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
apo



Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

carussel napsal:
admin napsal:
Jelikoz Openbox mezi prijimaci byla klasika,hlavne jde o jednoduche ovladani (i pro duchodce),zadne problemy nejsou se sharingem pres RS232,jiz tyto prijimace nejsou v prodeji,na sklade mam pouze nekolik originalnich X820,je fajn ze jsou k dispozici nove firmware a ze podpora porad pro tyto legendarni stroje je,spis jde o to,ze to jiz ja osobne nemam moznost jak otestovat,co se tyka samotnych neotestovanych firmware neni problem je do prijimace nahrat zpatky a pak zase prehrat nejakym jinym,takze otestovani na vlastni nebezpeci v tomto pripade neplati,krome toho kdyby nahodou neco naprava pres JTag je mozna a je to otazka 5 minut,to treba takovy diablo cam,tam je urcite na miste jen na vlastni nebezpeci,jelikoz u napr. tohoto modulu neni zadna moznost v pripade poruchy software,jak tento modul nahrat znovu,nastesti firmware pro tyto moduly jsou maji ochranu,takze nejaky vadny do nej nepujde vubec nahrat...,ale to se tyka v podstate i prijimacu...ta verze 5.49 je urcite zajimava moznosti castecneho prijumu na videoguard na sirius 5E viz. firmware 5.36 viasat...teda pokud to jeste funguje...

carussel napsal:
Zkoušel jste někdo ten firm. 5.49? Jestli ne, tak proč ho sem dáváte!


No, nahrál jsem zpátky 5.14, ale stále mi to píše, že programy jsou kódované a na ČT24 mi nejde zvuk. Klíče tam mám nejnovější. Asi se něco stalo při nahrání 5.49.
Nemám zkusit tovární nastavení a přehrát ještě jednou 5.14 ?
V přijímači 5.14 je, to jsem kontroloval. V setupu jsem viděl: nahrát firmware: vypnuto. Nejsem v tom moc zkušený.

Po nahrati FW musíš isť do skr.menu (menu-1117) a na spodu EMULACE nastaviť na zapnuto!Zvuk ti ide - len po prehratí FW vždy zostane vypnutý - takže stačí pridať na DO Shocked

5.49 nemá pre naše použitie žiadny význam (okrem toho že tam je no AU) - tento FW je len "vylepšená" 5.47čka(5.47 je vlastne 5.46 ale bez AU) aby správne pracoval s novými kartami NTV+
-ďalšie mínus pri tomto FW je že je nefunkčný teletext vyvolaný cez prijímač - takže nedoporučujem Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
carussel



Založen: 9.6.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 1:47 pm    Předmět: Citovat

Tak jo, už je to v pořádku. Už jsem ten postup spuštění zapomněl.
Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jancigsm001



Založen: 11.9.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2015 12:48 pm    Předmět: Citovat

Dost dlouho jsem se snažil najít nový update pro můj openbox, až jsem se dopátral. Celkem se mě zdá, že po tomhle update se méně zahřívá, ale tohle ještě nevím říct s úplnou jistotou.

Tady je aktuální firmware pro UK stock.
Openbox V5S
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Openbox Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní