Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

Skylink mozne odpojeni CAID 0D96
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Cry*tow*rks (Irdeto)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 17, 2017 2:37 am    Předmět: Skylink mozne odpojeni CAID 0D96 Citovat

Skylink mozna planuje odpojeni kodovaciho systemu 0D96, ktery patri kartam Skylink ICE/Irdeto, tyto karty podporuji oba kodovaci systemy ICE, ktery byl urcen jako nahradu za prijimace se systemem Cryptoworks ve kerych tato karta fungovala, timto kodovacim systemem se karta prioritne prihlasuje ve cteckach prijimacu napriklad v unicteckach, sama karta obsahuje i kodovaci system Irdeto 0624, ktery funguje a automaticky se prihlasuje pokud karty typu ICE/Irdeto vlozime do certifikovaneho modulu, nebo certifikovane ctecky Irdeto Skylink Ready. Pak byla dalsi serie karet Irdeto/ICE u techto karet byl prioritni system Irdeto, tedy nefunguji v modulech a prijimacich co maji Cryptoworks a v unicteckach jsou videt jako Irdeto a funguji bezproblemu, ale v menu karty je identifikovan i system ICE 0D96. Jako dalsi karty jsou cista Irdeto jiz neobsahuji system ICE, pouze Irdeto, ale funguji v unicteckach a posledni serie karet M7 Skylink to jsou ciste Irdeto a funguji pouze v certifikovanych modulech a prijimacich Irdeto Skylink Ready.

Skylink chce odpojit CAID 0D96, samozrejme system Irdeto 0624 musi byt zachovan, osobne si myslim ze tento odvazny krok Skylink nakonec neudela byla to velka zrada pro jeho zakazniky, kdyz jeste nedavno v roce 2014 inzeroval ve svem magazinu recenze na Linux Enigma2 prijimace VU+ a Dreambox viz. priloha. Fakt je ten ze kdo ma prijimac Linux s emulatorem OScam muze snadno upravou konfiguracniho souboru prehodit prioritni ICE rezim u karty ICE/Irdeto na ciste Irdeto prikazem "force_irdeto", tyto konfiguracni soubory najdeme take v priloze, staci nahradit ty puvodni. Pokud mate prijimac zakoupeny u gsmobil v menu u softcam mate moznost "oscam-irdeto" v nem funguji jak ciste Irdeto karty, tak karty ty ICE/Irdeto, ktere jsou prepnute do rezimu Irdeto.

Pokud nejste vlastnikem prijimace Linux s podporou Oscam, nebo vlastnikem CI modulu cryptoworks (oblibene cervene moduly) pak mate naspis smulu, moduly fungovat nebudou urcite za zadnych okolnosti, prijimace tam je bude mozny ze vyjde novy firmware, ktery bude prioritne podporovat rezim IRdeto, nebo si v menu prijimace zvolime jaky system chceme (Cryptobox prijimace tuto moznost maji), nebo je zde jeste moznost ze skylink nejakou EMM instukci u karet ICE/Irdeto udela prioritni system Irdeto a karta se pak bude prihlasovat timto systemem pokud je to vubec tečchnicky mozne, ale i zde je uz ted jasne ze nektere prijimace fungovat s cistou IRdeto kartou proste nebudou.

Jak jiz bylo napsano pokud Skylink toto udela bude to velky podraz na jeho zakazniky co si pomatuju, tak pred nedavnym casem bylo receno ze odpojeni 0D96 rozhodne nebude. Nastesti zde mame dalsi moznosti a tim je presun na jineho providera a tim muze byt Freesat, ktery ma v nabidce karty ICE/Irdeto pro ty co maji vlastni prijimace a pak novy provider a tim je FlixTV toho najdeme pomerne kousek od skylinku na druzici Eutelsat 16A (16E). Ten ma k dispozici predplacene karty Conax, ktere muzeme pouzit ve vlastnich prijimacich je super ze v podstate u kodovaciho systemu Conax se nmusi nic upravovat, tento system uz z vyroby podporuji vsechny prijimace s unicteckou i ty Linuxove.

Pokud jde o samotne konfiguracni soubory pro Oscam emulator, kde se karty ICE/Irdeto prioritne prihlasuji jako Irdeto, tak umisteni konfigurancich souboru je u kazdeho firmware ruzne, pro Spark a OpanATV je najdeme v adresari var/keys , pro OpenPLi je to adresar var/etc/tuxbox/config (no aspon by to tak melo byt...) snad to nebudeme potrebovat Smile



oscam_irdeto_2.zip
 Komentář:
Konfiguracni soubor pro emulator oscam pro Skylink ICE/Irdeto Karty pro dve ctecky

Stáhnout
 Soubor:  oscam_irdeto_2.zip
 Velikost:  2.02 kB
 Staženo:  909 krát


oscam_irdeto.zip
 Komentář:
Konfiguracni soubor pro emulator oscam pro Skylink ICE/Irdeto Karty pro jednu ctecku

Stáhnout
 Soubor:  oscam_irdeto.zip
 Velikost:  2 kB
 Staženo:  943 krát


mag.jpg
 Komentář:
Uvodni fotka magazinu Skylink 2014 ve ktere jsou doporucovany prijimace Dreambox a VU+

Stáhnout
 Soubor:  mag.jpg
 Velikost:  327.09 kB
 Staženo:  374 krát


VU.jpg
 Komentář:
Skylink magazin 2014 - reklama na prijimac VU+ Duo2

Stáhnout
 Soubor:  VU.jpg
 Velikost:  326.83 kB
 Staženo:  407 krát


DM.jpg
 Komentář:
Skylink magazin 2014 - reklama na prijimac Dreambox 500HD

Stáhnout
 Soubor:  DM.jpg
 Velikost:  299.06 kB
 Staženo:  400 krát



Naposledy upravil admin dne út leden 17, 2017 5:27 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
boy



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 540

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2017 2:16 pm    Předmět: Citovat

je i nějaký oscam v kterém jde přepnout karta Freesat ICE do režimu Irdeto???
_________________
DM500s,P6010,Illusion m5 combo,Xtrend6000,Xtrend 9200,Octagon 8008 sf/mini-motor Digipower,parabola 80cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2017 4:00 pm    Předmět: Citovat

Toto umoznuji v podstate vsechny verze oscamu dela se to pres prikaz "force_irdeto" zde uvedene konfiguracni soubory jiz toto maji a prepnou kartu ICE do rezimu Irdeto.

boy napsal:
je i nějaký oscam v kterém jde přepnout karta Freesat ICE do režimu Irdeto???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
boy



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 540

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2017 9:39 am    Předmět: Citovat

Kartu to sice spustí v režimu irdeto 0653,ale obraz ani zvuk se nespustí,v režimu cryptoworks funguje...tak nevim,jestli to podporují karty ice od freesatu?? Wink
_________________
DM500s,P6010,Illusion m5 combo,Xtrend6000,Xtrend 9200,Octagon 8008 sf/mini-motor Digipower,parabola 80cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2017 6:36 pm    Předmět: Citovat

Je to urcene pro karty Skylink CAID 0624 pro karty Freesat to nefunguje a k tomu Freesat nehlasil zadne vypnuti CAID 0D97 to se tyka jenom skylink, ktery mozna vypne 0D96

boy napsal:
Kartu to sice spustí v režimu irdeto 0653,ale obraz ani zvuk se nespustí,v režimu cryptoworks funguje...tak nevim,jestli to podporují karty ice od freesatu?? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
boy



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 540

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2017 6:53 pm    Předmět: Citovat

jo to vím ,jen jsem chtěl zkusit jestli pojede karta freesat v obou CW a Irdeto,tak jsem chtěl potvrdit,jestli to nejde jen mě.....
_________________
DM500s,P6010,Illusion m5 combo,Xtrend6000,Xtrend 9200,Octagon 8008 sf/mini-motor Digipower,parabola 80cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 29, 2017 5:14 am    Předmět: Citovat

Me se karta Freesat v rezimu Irdeto nepodarilo rozjet v jakemkoliv oscamu zkousel jsem i ty nove, tak nebo tak v priloze je konfiguracni soubor pro oscam, kdy jedna ctecka je pro Skylink rezim Irdeto a druha pro Freesat ICE.

boy napsal:
jo to vím ,jen jsem chtěl zkusit jestli pojede karta freesat v obou CW a Irdeto,tak jsem chtěl potvrdit,jestli to nejde jen mě.....



oscam_config.zip
 Komentář:
konfiguracni soubor oscam, jedna ctecka pro Skylink/ICE rezim irdeto a druha pro Freesat ICE (samozrejme musi se jednat o prijimace, co maji dve ctecky)

Stáhnout
 Soubor:  oscam_config.zip
 Velikost:  2.06 kB
 Staženo:  428 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martas57



Založen: 2.10.2008
Příspěvky: 74
Bydliště: třinec

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 7:25 pm    Předmět: vypnutí Caid OD96 Citovat

Dobrý den.Teď tady čtu o uničtečkách.Mám u rodičů jedn přijímač Amiko 8250 nerozumím úplně tomu.Je tam ICE karta.
Píšete tady -
"Pokud nejste vlastnikem prijimace Linux s podporou Oscam, nebo vlastnikem CI modulu cryptoworks (oblibene cervene moduly) pak mate naspis smulu, moduly fungovat nebudou urcite za zadnych okolnosti....."
Takže když do tohoto přijímače vložím třeba "modul irdeto smit",tak mi karta ICE po tom vypnutí caid OD96 nepojede?
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
boy



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 540

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 10:34 pm    Předmět: Citovat

pokud bude tento modul (irdeto ci+ smit fialový-skylink ready),tak po vypnutí 0D96 bude karta v tomto modulu fungovat,jako čisté Irdeto...tak že bude fungovat... Wink
_________________
DM500s,P6010,Illusion m5 combo,Xtrend6000,Xtrend 9200,Octagon 8008 sf/mini-motor Digipower,parabola 80cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
boy



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 540

PříspěvekZaslal: po březen 20, 2017 8:32 pm    Předmět: Citovat

Tak už to asi začalo,potřeboval jsem vyzkoušet novou televizi(není moje-vestavěný sat tuner),vytáhl jsem kartu,která fungovala v režimu ICE pod cccam 2.3.0 i Oscam ICE -kartu jsem vložil do fialového modulu smit irdeto-skylink ready) a od té doby jede pouze v modu Irdeto,zkoušel jsem reautorizaci,jiný přístroj,ale karta pouze v modu Irdeto-né že bych se kvůlii tomu věšel,ale kdybych neměl linux a v něm Oscam na Irdeto,tak se můžu jít klouzat...ještě,že nejsem závislej jen na nějakým skylinku.Podotýkám,že dříve jsem kartu také sem tam používal v modulu,a když ji dal zas pod cccam 2.3.0,nebo Oscam ICE-tak se rozběhla,dnes bohužel šlůůůs..... Confused
_________________
DM500s,P6010,Illusion m5 combo,Xtrend6000,Xtrend 9200,Octagon 8008 sf/mini-motor Digipower,parabola 80cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 20, 2017 10:41 pm    Předmět: Citovat

Nejak se me to nezda, pokud je tomu skutecne tak reklamoval bych kartu primo u skylinku a reklamace by byla 100 procente uspesna, podle me spis doslo k nejake chybe na jedne karte...


boy napsal:
Tak už to asi začalo,potřeboval jsem vyzkoušet novou televizi(není moje-vestavěný sat tuner),vytáhl jsem kartu,která fungovala v režimu ICE pod cccam 2.3.0 i Oscam ICE -kartu jsem vložil do fialového modulu smit irdeto-skylink ready) a od té doby jede pouze v modu Irdeto,zkoušel jsem reautorizaci,jiný přístroj,ale karta pouze v modu Irdeto-né že bych se kvůlii tomu věšel,ale kdybych neměl linux a v něm Oscam na Irdeto,tak se můžu jít klouzat...ještě,že nejsem závislej jen na nějakým skylinku.Podotýkám,že dříve jsem kartu také sem tam používal v modulu,a když ji dal zas pod cccam 2.3.0,nebo Oscam ICE-tak se rozběhla,dnes bohužel šlůůůs..... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nalimek



Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 581

PříspěvekZaslal: st březen 22, 2017 11:23 pm    Předmět: Asi to sem nepatri, ale je treba o tom napsat Citovat

Vcera jsem zazil dost velke psycho pri ladeni a ulozeni prg. na novem TV LG. Naladit slo bez problemu, ale porady ktere maji priponu TS (nove DVB T2 vysilani 2. generace) po serazeni programu podle prani majitele TV se vzdy po ulozeni libovolne presunuly ! Proste psycho po cesku, ale dle norem. Kukl jsem na Net a zjistil, ze nejsem debil, je to charakteristika DVB T2 druhe generace. Po chvili jsem si uvedomil, ze programy bez pripony TS drzi sve misto a jdou ulozit na libovolne prg. cislo a drzi v pameti. Co bude v roce 2021 si nedovedu predstavit, kterej debil to vymyslel ???????? Jiz nyni je vysilano v nove DVB T2 v Praze,

Treba tento poznatek nekomu pomuze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 05, 2017 1:07 am    Předmět: Insight UHD pro vsechny zakazniky Skylink.. Opravdu? Citovat

Jak bylo jiz drive napsano, tak od 4.4.2017 se stal UHD kanal s nazvem Insight UHD soucasti zakladni nabidky Skylink a je dostupny na vsech aktivnich kartach Skylink, krome toho je zarazena i jeho HD verze. Bohuzel tento kanal jak v HD, tak v UHD je dostupny pouze pro rezim Irdeto CAID: 0624, pro rezim ICE CAID: 0D96 neni k dispozici jelikoz tento ECM neni u techto kanalu "zatim" pripojen. Je zde spousta otazek proc a zadne odpovedi. Cele je to hodne az neuveritelne, Skylink pise ze ma v nabidce UHD kanal a jak je to super, ovsem zadny UHD 4K prijimac Skylink Ready k dispozici neni a co vim tak se ani nic nepripravuje. Zato je hodne UHD 4K prijimacu s unicteckou (Linux Enigma2...) ktere maji zatim smulu (ty co maji oscam emulator tam je mozna softwarova uprava ctecky a karta se timto prepne do rezimu Irdeto). Verim ze v kratke dobe dojde k zapojeni i ECM ICE CAID: 0D96 podobne tomu bylo i u kanalu TV Oranje, ktery tez na zacatku pouzival pouze CAID: 0624, ted je u nej jiz zapojen i CAID: 0D96.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktoska



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 11:29 am    Předmět: Re: Insight UHD pro vsechny zakazniky Skylink.. Opravdu? Citovat

admin napsal:
Jak bylo jiz drive napsano, tak od 4.4.2017 se stal UHD kanal s nazvem Insight UHD soucasti zakladni nabidky Skylink a je dostupny na vsech aktivnich kartach Skylink, krome toho je zarazena i jeho HD verze. Bohuzel tento kanal jak v HD, tak v UHD je dostupny pouze pro rezim Irdeto CAID: 0624, pro rezim ICE CAID: 0D96 neni k dispozici jelikoz tento ECM neni u techto kanalu "zatim" pripojen. Je zde spousta otazek proc a zadne odpovedi. Cele je to hodne az neuveritelne, Skylink pise ze ma v nabidce UHD kanal a jak je to super, ovsem zadny UHD 4K prijimac Skylink Ready k dispozici neni a co vim tak se ani nic nepripravuje. Zato je hodne UHD 4K prijimacu s unicteckou (Linux Enigma2...) ktere maji zatim smulu (ty co maji oscam emulator tam je mozna softwarova uprava ctecky a karta se timto prepne do rezimu Irdeto). Verim ze v kratke dobe dojde k zapojeni i ECM ICE CAID: 0D96 podobne tomu bylo i u kanalu TV Oranje, ktery tez na zacatku pouzival pouze CAID: 0624, ted je u nej jiz zapojen i CAID: 0D96.

Oni asi spíš počítají s tím,že kdo vlastní UHD televizi s podporou HEVC a má vlastní sat.tuner a samozřejmě vstup na modul,tak pokud si pořídí kartu jakou-koli než ICE,tak mu to poběží.Oni takto začínají nenápadně na diváky působit s tím,že řeknou,my to máme v nabídce ale má to nějakou podmínku.V nabídce to sice mají ale rozhodně to není žádná výhra na to,aby se lidé kvůli tomu rozhodli utrácet nějaké další peníze.Rozhodně ten jejich UHD program,navíc ještě ani ne v češtině za to nestojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 22, 2017 4:07 pm    Předmět: Citovat

ale samotny kanal pouziva i CAID: 0500 coz je Viaccess nemuzu potvrdit jestli patri Skylinku tedy 051910, ale predpokladam ze ano v tomto pripade nepomuze ani vlastni modul jelikoz skylink zadny modul v prodeji nema, ktery by podporoval novy system viaccess, tedy kodovani na tomto kanalu neumoznuje momentalne nikomu prijem, samotne prijimace Samsung ty maji integrovanou kartu Viaccess Orca umoznuji prijem jenom HDTV a ne 4K UHD... jinak samotny kanal je o nicem, tim myslim ze neni obsahove zajimavy pro uzivatele skylink..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Cry*tow*rks (Irdeto) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní