Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní
Obsah fóra satelit satelit
forum vyjadřuje názory uživatelů gsmobil.net s tímto forem nemá nic společného
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Novinka od německého výrobce Octagon nejlevnější přijímače Enigma2.

VU PLUS SOLO2 oscam skylink a obecne openpli firmware
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ostatní přijímače a pluginy Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 03, 2013 3:46 pm    Předmět: VU PLUS SOLO2 oscam skylink a obecne openpli firmware Citovat

Vcera jsem poprve nastavoval tento zajimavy prijimac,ktery je momentalne spickou na trhu co se tyka hardware,samotna softwarova stranka prijimace ja take na spickove urovni,firmwaru je hodne,ja jsem testoval openpli a blackhole,no musim konstatovat,ze openpli opet nezklamal a radi se mezi spicku v oblasti firmware pro linux broadcom enigma2 prijimace,openpli ma podporu pro hodne prijimacu viz.:

http://openpli.org



podpora je pro Xtrend,VU,Dreambox ,ale pozor spoustu firmware pouziva stejne jadro a zase jsou nejlepsi mezi vsema ostatnima,napriklad gigablue800(SOLO,SE..) ma mezi jinyma i firmware openmips,ktery pouziva stejne jadro jako openpli ve skinu je mozno stahnout rovnou skin pro openpli,pak nepozname ze se jedna o openmips a dale je tu AZbox,ktery mimo jine ma firmware openRSI jak uz z nazvu plyne,tak se jedna o stejne jadro jako openpli....po nainstalovani openRSI je menu uplne stejne jako openpli.
Ale zpet k VU SOLO2 o co jde,po nainstalovani posledni verze openpli je mozno pres plugin-zelene tlacitko moznost stahnou i softcam-emulatory,ja jsem mel pozadavek na to aby v prijimaci slapala karta Skylink ciste Irdeto2,na to je jedine oscam+RSA ,nebo upravena verze oscamu upravenou verzi najdeme na http://upload.gsmobil.net posledni je 7266

http://upload.gsmobil.net/Linux%20Plugins/irdeto2oscam/

obecne u vsech linux prijimacu si vzdy nainstaluju softcam,ktere jsou v nabice,jak uz rovnou pres internet,nebo pres /tmp a .ipk fakt je ten,ze u openpli je celkem jednoduche kam pridat startovaci soubory pro spousteni emulatoru softcam,ale presto pokud stahnete oscam u firmware openpli pro SOLO2 bude vam nabidnuta jenom jedna verze 8361,ktera nepodporuje bez znalosti RSA karty skylink irdeto2 ,na to je nutne si stahnout uvedeny modifikovany oscam viz. nahore,takze pokus chceme pouzit kartu skylink irdeto2 stahneme si pro solo2 soubor:

oscam-svn7266-t9d-mips.rar

soubor si samozrejme rozbalime a prihlasime se do FTP adresare SOLO2,pak pokracujeme na adresar var/bin v tomto adresari najdeme soubor oscam,ten je nutne prepsat nasim 7266,tedy prejmenujeme si ho na oscam,aby mel stejny nazev jaky ma v SOLO2 a po te ho prekopirujeme,jestli originalni soubor vymazeme a po te nakopirujeme oscam,pak je nutne zmenit atributy na 755,ja to delam pres total commander,ktery funguje i jako dobry FTP klient,kdy najedu na dany soubor a pres soubor-zmena atributu zmenim na 755,ale kdyz ho prekopirujeme tak se nic nastavovat nemusi...
to je prvni krok a ted jeste druhy a to upravit startovaci soubor pro spousteni samotneho emulatoru,ten najdeme ve var/etc/init.d/ samotny soubor se jmenuje softcam.oscam u nej musi byt take atribut 755,tento soubor musime upravit v podsatate celej prepsat a to takhle:

#!/bin/sh

remove_tmp () {
rm -rf /tmp/*.info* /tmp/*.tmp*
}

case "$1" in
start)
remove_tmp
/usr/bin/oscam &
;;
stop)
killall -9 oscam 2>/dev/null
sleep 1
remove_tmp
;;
*)
$0 stop
exit 0
;;
esac


puvodni obsah souboru je nutne vymazat!!! a ted kde budou konfiguracni soubory pro tento oscam,ty nakopirujeme do var/etc/tuxbox/config ,predpripravene soubory jsou take na:

http://upload.gsmobil.net/Linux%20Plugins/irdeto2oscam/

ovsem vse je nastavene pouze pro jednu ctecku,solo2 ma ctecky 2 tudiz je mozne i druhou nastavit,nastaveni ctecky je v souboru oscam.server staci pridat stejny radek(uz upravena verze):


[reader]
label = lokal_1
enable = 1
protocol = internal
device = /dev/sci1
fallback = 1
detect = cd
mhz = 500
cardmhz = 357
group = 1
emmcache = 1,1,2


tedy je prave to natstaveni druhe ctecky:

device = /dev/sci1

v ptiloze uvedu verzi konfiguracnich souboru oscamu,ktera je univerzalni pro "vsechny" karty,ono obecne u oscamu plati cim mene tim lepe,takze pokud to neni nutne tak nedavat zadne CAID.. jak jsem pro vsechny zamerne dal do uvozovek,tzn. ze prece jenom tu neco je a to soubor dvb.api v tomto souboru jsou ulozene CAID provideru,ktere bude oscam podporovat,nektere providery muzeme i zakazat tj.:

P: 0624 - priority
I: 0D96 - ignore

ovsem otestoval jsem,ze je mozne tento soubor uplne vymazat oscam 7266 funguje i pres toto naprosto v pohode v tom pripade je skutecne univerzalni a podporuje vsechny karty...

Prece jenom je zde rovnou mozno stahnout modifikovany oscam_7266 pro skylink Irdeto2 karty,samozrejme podporuje i ICE a jine druhy karet,soubor obsahuje ruzne platformy:

mips - Enigma2 Broadcom,AZbox enigma2
sh4dvbapi - Edision Pingulux (plus)
sh4stapi - HDbox,Octagon 1008
ppcold - Enigma1 (DM500,INETBOX300..)



oscam_7266.zip
 Komentář:
Upravena verze oscamu pro Irdeto2 karty Skylink pro ruzne platformy mips,ppc,sh4

Stáhnout
 Soubor:  oscam_7266.zip
 Velikost:  1.4 MB
 Staženo:  2276 krát


config_oscam_uni.zip
 Komentář:
pro uplnou univerzalnost je mozne soubor oscam.dvbapi uplne smazat!!!

Stáhnout
 Soubor:  config_oscam_uni.zip
 Velikost:  1.18 kB
 Staženo:  1280 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gonzalesova



Založen: 19.9.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 1:28 pm    Předmět: Citovat

Bude ten startovací soubor pro oscam 7266 fungovat i pro Xtrend ET-6500?
Mám tam poslední OpenPLi. Chtěl bych vyzkoušet jak bude fungovat karta ICE v režimu force Irdeto pod CAID 0624.
Konfigurační soubory mám v etc/tuxbox/config
Binárka: usr/bin

Díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 2:29 pm    Předmět: Citovat

Ano urcite bude koncovka mips ,bude fungovat pro vsechny enigma2 mips broadcom (sigma AZBox) prijimace,ovsem zkouset u ICE karty rezim Irdeto me prijde docela nesmyslne...jinak ty konfiguracni soubory jsou opravdu univerzalni a hlavne pro vsechny typy karet...ve spojeni s upravenou ver. oscamu 7266

gonzalesova napsal:
Bude ten startovací soubor pro oscam 7266 fungovat i pro Xtrend ET-6500?
Mám tam poslední OpenPLi. Chtěl bych vyzkoušet jak bude fungovat karta ICE v režimu force Irdeto pod CAID 0624.
Konfigurační soubory mám v etc/tuxbox/config
Binárka: usr/bin

Díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 9:56 pm    Předmět: Citovat

jak bylo uz uvedeno openpli firmware si jde stahnout z http://openpli.org ,ale pozor u XTrendu je ted napsano,ze maji nejake problemy po instalaci novych firmware,takze otestovana verze firmware pro Xtrend ET4000 najdete na http://upload.gsmobil.net adresar XTrend a dale je to firmware pro VU SOLO2 dnes jsem nainstalovat novy image openpli pro tento prijimac a bohuzel muj obileny plugin CZ/SK Archiv nefungoval,takze i pro tento prijimac na http://upload.gsmobil.net najdete otestovanou ver. firmware openpli pro tento prijimac sekce VUSOLO2.

OpenPLi-3.0-beta-vusolo2-20130430_usb.zip
OpenPLi-3.0-beta-et4x00-20130502_usb.zip

krome toho je v adresari XTrend/ET4000 k dispozici soubor (plugin)"

enigma2-plugin-extensions-et-webbrowser_1.6.1-r0_et4x00.zip

obsahuje internetovy prohlizec opera a HBBTV,na portalu openpli (zelene tlacitko-plugin) nebyl k dispozici (samozrejme rozbalit a nakopirovat do /tmp,nebo na flash a pak nainstalovat)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gonzalesova



Založen: 19.9.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 8:50 am    Předmět: Citovat

Díky za rychlou odpověď,
tak jsem to vyzkoušel ale nepodařilo se mi oscam nastartovat.
Stáhnul jsem si Oscam 7266 a přejmenoval na oscam, původní v usr/bin vymazal a nahradil ho novým, práva jsem přepsal na 755. Původní obsah startovacího souboru vymazal a nakopíroval jsem tam zde zmíněný algoritmus, změny uložil, původní soubor vymazal a nahradil ho novým, práva jsem změnil na 755. Obdobně jsem nahradil konfigurační soubory v etc/tuxbox/config/oscam, práva přepsána na 644. Restartoval jsem enigmu, pak jsem restartoval celý box, šel jsem do menu a restartoval oscam, nedeködoval programy ani webif nefungoval, myslím, že se prostě vůbec nenastartoval. Vrátil jsem zpět původní soubory a oscam naběhl okamžitě. Mám tam OpenPLi z 8.5. už s nový kernele 3.8.7.


admin napsal:
Ano urcite bude koncovka mips ,bude fungovat pro vsechny enigma2 mips broadcom (sigma AZBox) prijimace,ovsem zkouset u ICE karty rezim Irdeto me prijde docela nesmyslne...jinak ty konfiguracni soubory jsou opravdu univerzalni a hlavne pro vsechny typy karet...ve spojeni s upravenou ver. oscamu 7266

gonzalesova napsal:
Bude ten startovací soubor pro oscam 7266 fungovat i pro Xtrend ET-6500?
Mám tam poslední OpenPLi. Chtěl bych vyzkoušet jak bude fungovat karta ICE v režimu force Irdeto pod CAID 0624.
Konfigurační soubory mám v etc/tuxbox/config
Binárka: usr/bin

Díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 1:58 pm    Předmět: Citovat

Zdravim,ale pockejte psal jste ze mate konfiguracni soubory v adresari:

Konfigurační soubory mám v etc/tuxbox/config
Binárka: usr/bin

a ted poisete ze je to v etc/tuxbox/config/oscam ,to fungovat nebude,soubory pro 7266 musi byt v adresari etc/tuxbox/config ,ale pozor jeste budete muset upravit startovaci soubor viz var/etc/init.d/softcam.oscam popis cim nahradit obsah najdete nahore cervene,pak uz by vam to melo fungovat v pohode,ono se to totiz netyka jenom VUSOLO2,ale i ostatnich openpli firmware,oscam se stahuje pro vsechny stejny,takze i stejny konfuguracni soubor...

gonzalesova napsal:
Díky za rychlou odpověď,
tak jsem to vyzkoušel ale nepodařilo se mi oscam nastartovat.
Stáhnul jsem si Oscam 7266 a přejmenoval na oscam, původní v usr/bin vymazal a nahradil ho novým, práva jsem přepsal na 755. Původní obsah startovacího souboru vymazal a nakopíroval jsem tam zde zmíněný algoritmus, změny uložil, původní soubor vymazal a nahradil ho novým, práva jsem změnil na 755. Obdobně jsem nahradil konfigurační soubory v etc/tuxbox/config/oscam, práva přepsána na 644. Restartoval jsem enigmu, pak jsem restartoval celý box, šel jsem do menu a restartoval oscam, nedeködoval programy ani webif nefungoval, myslím, že se prostě vůbec nenastartoval. Vrátil jsem zpět původní soubory a oscam naběhl okamžitě. Mám tam OpenPLi z 8.5. už s nový kernele 3.8.7.


admin napsal:
Ano urcite bude koncovka mips ,bude fungovat pro vsechny enigma2 mips broadcom (sigma AZBox) prijimace,ovsem zkouset u ICE karty rezim Irdeto me prijde docela nesmyslne...jinak ty konfiguracni soubory jsou opravdu univerzalni a hlavne pro vsechny typy karet...ve spojeni s upravenou ver. oscamu 7266

gonzalesova napsal:
Bude ten startovací soubor pro oscam 7266 fungovat i pro Xtrend ET-6500?
Mám tam poslední OpenPLi. Chtěl bych vyzkoušet jak bude fungovat karta ICE v režimu force Irdeto pod CAID 0624.
Konfigurační soubory mám v etc/tuxbox/config
Binárka: usr/bin

Díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gonzalesova



Založen: 19.9.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 5:50 pm    Předmět: Citovat

OK, pak to zkusím. Startovací soubor jsem samozřejmě upravil podle vašeho návodu (původní obsah jsem vymazal a nahradil ho "červeným textem").
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 9:56 pm    Předmět: Citovat

tak jeste ten konfiguracni soubor na spravne misto var/etc/tuxbox ,samotna funkce oscamu se da overit bud pres telnet prikazem "ps" nebo pres webove rozhrani http://ip adresa:8888

gonzalesova napsal:
OK, pak to zkusím. Startovací soubor jsem samozřejmě upravil podle vašeho návodu (původní obsah jsem vymazal a nahradil ho "červeným textem").
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gonzalesova



Založen: 19.9.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 8:44 am    Předmět: Citovat

[quote="admin"]tak jeste ten konfiguracni soubor na spravne misto var/etc/tuxbox ,samotna funkce oscamu se da overit bud pres telnet prikazem "ps" nebo pres webove rozhrani http://ip adresa:8888

Myslel jsem, že startovací soubor má být v var/etc/init.d
a konfig. soubory oscamu v var/etc/tuxbox/config
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 11, 2013 5:15 pm    Předmět: Citovat

Takze je to tedy definitivne pro enigma2 mips procesory u modifikovane verze oscamu 7266 takto:

konfiguracni soubory adresar: var/etc/tuxbox/config
soubory: oscam.conf , oscam.server, oscam.user

samotny bin soubor: var/bin
soubor: oscam
zmenit atributy na 755

spousteci soubor: var/etc/init.d
soubor: softcam.oscam
zmenit atributy na 755

pristupove rozhrani pres webovy prohlizec: http://ip adresa:8888
jmeno: oscam ,heslo: oscam

do prilohy pridavam samotny spousteci soubor...ted by to melo na 100 procent fungovat pro mips procesory,na sh4 (pingulux) to take bude fungovat,ale tam si nejsem jisty jestli konfiguracni soubory nejsou v adresari var/keys ...? jeste otestuji....



softcam_script.zip
 Komentář:
spousteci script pro oscam modifikovana verze 7266 adresar var/etc/initd ,atributy 755 ,firmware openpli broadcom mips

Stáhnout
 Soubor:  softcam_script.zip
 Velikost:  277 Bajtů
 Staženo:  892 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tibino



Založen: 29.5.2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 11:06 am    Předmět: Solo2 Citovat

Ahojte, skúšali ste niekto túto variantu Oscam-u vo VTi 5.1.0 ?? Dík...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 29, 2013 2:58 pm    Předmět: Re: Solo2 Citovat

v podstate by to take melo fungovat,samotne script pro spousteni budou samozrejme uplne nekde jinde umistene,nez u openpli a mozna nebude potreba ani jejich uprava,stavi jenom ve var/bin zmenit dany oscam a pak samotne konfiguracni soubory oscamu,chce se to podivat do spoustecich scriptu,pokud tam bude odkaz na konfiguracni soubory,pak je nutne udelat upravy viz. nahore a zmenit samotny script pro spousteni,jenom nevim proc VTi pro ne openpli ja jsme testoval blackhole a uplne naprd muj oblibeny CZ/SK Archiv plugin ktery je vazne super tam sice fungoval,ale prehrat tak tretinu video souboru,proste openpli je nejlepsi (neni jen muj nazor) a kdyz to umoznuje na dany prijimac pouzit openpli nevahal bych a nainstaloval!!

Tibino napsal:
Ahojte, skúšali ste niekto túto variantu Oscam-u vo VTi 5.1.0 ?? Dík...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ibiibi



Založen: 26.6.2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt červen 27, 2013 9:34 am    Předmět: Oscam ICE Citovat

Zdravím,

tak som to odskúšal, len tam mám ICE kartu a tá mi stále vypisuje:

2013/06/27 10:10:19 76C01E60 c dummy (0D96&000004/0000/13F1/80:AC4C): rejected group (1 ms) (0/0/0/0) (no matching reader)
2013/06/27 10:10:29 76C01E60 c dvbapi: Start descrambling PID #3 (CAID: 0D96) 1
2013/06/27 10:11:19 0 --- Skipped 4 duplicated log lines ---
2013/06/27 10:11:19 0 --- Skipped 1 duplicated log lines ---

Neviete mi prosím pichnúť nakoľko mám len ICE?

Ď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 27, 2013 10:18 pm    Předmět: Re: Oscam ICE Citovat

jestli je soucasti konfiguracnich souboru soubor oscam.dvbapi tak bych ho uplne vymazal...

ibiibi napsal:
Zdravím,

tak som to odskúšal, len tam mám ICE kartu a tá mi stále vypisuje:

2013/06/27 10:10:19 76C01E60 c dummy (0D96&000004/0000/13F1/80:AC4C): rejected group (1 ms) (0/0/0/0) (no matching reader)
2013/06/27 10:10:29 76C01E60 c dvbapi: Start descrambling PID #3 (CAID: 0D96) 1
2013/06/27 10:11:19 0 --- Skipped 4 duplicated log lines ---
2013/06/27 10:11:19 0 --- Skipped 1 duplicated log lines ---

Neviete mi prosím pichnúť nakoľko mám len ICE?

Ď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 14.10.2004
Příspěvky: 4489
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 1:18 am    Předmět: Citovat

Pozor novinky ohledne novych verzi OpenPLi 4.0 a funkcnosti oscamu 7266 black chip a emulatoru mgcamd najdete na:

http://gsmobil.net/forum/viewtopic.php?t=8193
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra satelit -> Ostatní přijímače a pluginy Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.




Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
Skylink | Freesat | PODPORA | Servis Elektroniky | Satelitní Obchod | Hlavní